Preventivní programy Etické dílny

15. březen 2021
Prevence rizikového chování
Autor/ka článku: Eliška Krmelová
Preventivní programy Etické dílny

Certifikované preventivní programy neziskové organizace Hope4Kids, které zábavnou formou pomáhají budovat charakter dětí a dospívajících a předcházet jejich rizikovému chování.

Programy jsou interaktivní (25 témat pro 1. – 9. ročník základní školy), využíváme v nich metody jako hraní rolí, diskuse, skupinové aktivity atd. S menšími dětmi také zpíváme, tvoříme a komunikujeme s pomocí maňáskové loutky.

Lektoři jsou vyškolení v oblasti primární prevence rizikového chování, prochází pravidelnými intervizemi, supervizemi a odborným vzděláváním. Dodržují etický kodex PP Etické dílny®. V otázkách etického základu se opírají o křesťansko-židovské hodnoty. V roce 2018/19 jsme odučili 2 550 hodin a oslovili 25 421 dětí.

Etické dílny online? Jde to!

Zábavně, interaktivně, naživo.

Žákům stačí jen mít připojení k internetu a chytrý telefon nebo počítač. Náš lektor se spojí se třídou v domluvený čas přes aplikaci, na kterou je škola zvyklá, a cca 60 minutový program vede. Ke komunikaci s žáky používá i interaktivní aplikace. Není však třeba nic instalovat, vše probíhá přes odkaz. Během programu je přítomen i učitel (třídní učitel, ŠMP apod.), aby mohl sledovat aktivitu žáků nebo se do programu zapojit.

Do online podoby máme přepracovány tyto programy:

Buďme kamarádi (1.-2. ročník formou živého přenosu do třídy)
Jak mít hezký vztah s rodiči i v korona-době (3.-5. ročník)
Rodina (6.-8.ročník)
Život v mediální džungli (5.-7. ročník)
Sex, láska a vztahy (8.-9. ročník)

Další programy můžeme upravit podle vaší poptávky. Líbí se vám tato možnost? Kontaktujte svého lektora nebo napište na info@etickedilny.cz.

Více informací naleznete na webových stránkách www.etickedilny.cz a v přiloženém souboru.