Přehlídky středních škol a učilišť ve Zlínském kraji

14. říjen 2022
Střední školy a konzervatoře
Autor/ka článku: Jana Cenková
Přehlídky středních škol a učilišť ve Zlínském kraji

Zveme všechny žákyně a žáky především 8. a 9. ročníků základních škol, jejich rodiče i širokou veřejnost na přehlídky středních škol a odborných učilišť ve Zlínském kraji.

Na těchto přehlídkách a veletrzích se Vám představí desítky vystavovatelů z řad středních škol a s nimi spolupracujících firem. Hlavním cílem přehlídek je seznámit návštěvníky s možnostmi studia na středních školách a odborných učilištích ve Zlínském kraji, a to v souvislosti s aktuálními potřebami trhu práce a jeho klíčovými profesemi.

Přehlídky se v letošním roce konají v těchto termínech

  • 18. října 2022, Zámek Holešov
  • 19. – 20. října 2022, Dům kultury Vsetín
  • 2. listopadu 2022, Kongresové centrum Zlín
  • 9. – 10. listopadu 2022, Klub kultury v Uherském Hradišti

 

Nemůžete-li se přehlídky zúčastnit, na portálu Burzaskol.cz naleznete virtuální burzu středních škol v našem kraji. Můžete zde filtrovat školy podle jednotlivých lokalit Zlínského kraje a prohlížet obory podle zaměření. Součástí portálu jsou informace o přijímacím řízením, o podpoře řemesel v odborném školství a kalendář dnů otevřených dveří na jednotlivých středních a vyšších odborných školách ve Zlínském kraji.

K dispozici je také elektronická publikace Kam na školu ve Zlínském kraji, ve které rovněž naleznete kompletní informace o možnostech studia v rámci celého Zlínského kraje ve školním roce 2023/2024.

Na webu Průvodce kariérou naleznete spoustu zajímavých článků týkajících se kariérového poradenství, světa práce, volby profese či vzdělávaní ve Zlínském kraji. Dále je zde zdarma dostupný unikátní on-line diagnostický nástroj Dotazník profesních zájmů, který dětem pomůže při rozhodování o dalším studiu a směru profesní cesty.