Představitelé kraje poděkovali dobrovolníkům pracujícím s mládeží

21. září 2020
Aktuality
Autor článku: Jan Vandík
Představitelé kraje poděkovali dobrovolníkům pracujícím s mládeží

Dobrovolné pracovníky, kteří se ve svém volném čase dlouhodobě a bez nároku na finanční odměnu věnují práci s dětmi a mládeží, ocenili v úterý 15. září ve zlínské Baťově vile představitelé Zlínského kraje. Ocenění dobrovolníci si převzali pamětní medaile, pamětní listy a upomínkové předměty. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také navrhovatelé oceněných.

„Chci vám poděkovat, že se věnujete této záslužné práci a děláte ji ze svého přesvědčení. Je dobře, že v našich městech a obcích máme pořád ještě lidi, kteří jsou ochotni pracovat s dětmi a mládeží, vést je a něčemu je naučit. Je to pro společnost velkým obohacením. Jste ti, kteří náš kraj dělají hezčím,“ uvedl směrem k oceněným hejtman Jiří Čunek. K poděkování dobrovolníkům se připojil také radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má právě oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Ocenění si převzalo celkem 11 dobrovolných pracovníků působících v oblasti sportu, tělovýchovy, kultury, folkloru i dalších volnočasových aktivit dětí a mládeže. Odborná komise je vybrala z nominací, které na krajský úřad dorazily od představitelů měst a obcí, škol a školských zařízení, nevládních neziskových organizací a dalších zainteresovaných subjektů z celého Zlínského kraje.

Dobrovolníky pracující s mládeží Zlínský kraj ocenil již po sedmnácté. Organizačně celou akci tradičně zajistil Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

Seznam oceněných

Monika Blešová – TJ Slavia Kroměříž, oddíl karate
Miroslava Havalová – Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla
Radoslav Januš – Akademie Karate Valašské Meziříčí
Lenka Klepalová – Mažoretky Holešov
Pavel Křivák – Softballový klub Snails Kunovice
Jitka Macková – Folklorní soubor Vizovjánek
Rostislav Staněk – Letecko-modelářský klub Valašské Klobouky
Pavel Tomanec – TJ Nivnice, oddíl zápasu
Kateřina Vránová – Folklorní soubor Dolinečka Staré Město
Martin Vrzalík – Sbor dobrovolných hasičů Březůvky
Magdalena Zpěváková – Základní škola Uherský Ostroh, oddíl sportovní gymnastiky

Zdroj: Zlínský kraj