APIV A: Podpůrná opatření poskytovaná žákům při výuce nové Informatiky, 5. 10. 2021

29. září 2021
Webináře
Autor článku: RVP
APIV A: Podpůrná opatření poskytovaná žákům při výuce nové Informatiky, 5. 10. 2021

V úterý 5. 10. 2021 od 14:00 do 15:00 bude probíhat webinář na téma Podpůrná opatření poskytovaná žákům při výuce nové Informatiky. Webinář představí možnosti realizace podpůrných opatření poskytovaných znevýhodněným žákům při výuce nové Informatiky.

Lektoři PhDr. Renata VotavováMgr. Alice Kourkzi–Kašlíková

Vysíláme živě   5. 10. 2021 14:00–15:00, přihlásit se můžete na metodickém portálu RVP.cz.

I při výuce nové Informatiky platí, že jednotliví žáci při procesu učení mohou postupovat rozdílným tempem. Pokud ani při realizované flexibilitě výuky Informatiky nedosahují v předmětu školních výstupů, jsou jim ze strany školy poskytována podpůrná opatření v některém z pěti stupňů intenzity. V případě žáků s lehkým mentálním postižením jedno z doporučovaných podpůrných opatření zpravidla spočívá v úpravě vzdělávacího obsahu v rozsahu minimální doporučené úrovně pro úpravy očekávaných výstupů v rámci podpůrných opatření (MDÚ).

Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete na portálu RVP.cz. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.