Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výstava Druhý život

Švýcarské velvyslanectví v České republice připravilo v letošním jubilejním roce putovní projekt fotografické výstavy Druhý život, která se zabývá československou emigrací do Švýcarska po roce 1968. Výstava úspěšně proběhla v Praze, a od 25.5. 2018 do 10.6. 2018 bude probíhat v Zámku (Soudní 1) ve Zlíně. Odsud bude výstava putovat do Brna a do Plzně. 

V rámci výstavy Švýcarské velvyslanectví připravilo speciální program pro školy, který nabízí ve dnech 28.5. a 29. 5. 2018 (pondělí a úterý).

Studenty a jejich učitele zaměstnanci ambasády provedou výstavou a v interaktivní části se spolu s nimi zamyslí nad tím, jakou hodnotu pro ně má domov a vlast, co pro ně konkrétně znamenají a s čím si je spojují. Co by se muselo v jejich životě stát, aby je to přinutilo domov a vlast opustit, a co by následně pro každého z nich bylo zásadní při budování nového života v cizí zemi.

Zájemci z řad škol se mohou na speciální program pro školy (28. 5. a 29. 5.) hlásit na adrese: sona.kritzlerova@eda.admin.ch.

Na prohlídku výstavy bez speciálního programu je možné přijít kdykoli v čase út-pá 14.00-17.00 hod, so 10.00-17.00 hod, ne 14.00-17.00 hod ve výše uvedeném datu. Po dohodě s Galerií Václava Chada je možné výstavu školám zpřístupnit i dopoledne.

Pro dotazy se prosím obracejte na výše uvedenou mailovou adresu.

 DRUHY ZIVOT_letak do skol.pdf


Autor: Soňa Kritzlerová
Vložil/a: Jana Cenková