Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kroměříž bez hranic - Zážitková edukační akce pro školy i veřejnost

Další ročník celodenní zážitkové edukační akce Kroměříž bez hranic se uskuteční ve čtvrtek 3. května 2018 v prostorách Domu kultury v Kroměříži. Pedagogové, žáci a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž vybrali téma menšin a minorit, které spoluvytvářejí kulturní a společenský ráz života v České republice.

V dopoledním bloku od 9. hodin se žákům základních a středních škol z Kroměřížska představí řada institucí i jednotlivců přinášejících ukázky zajímavých aktivit i tradic vážících se k národnostnímu, etnickému či jinak menšinovému životnímu stylu. 

Zárukou kvalitního programu jsou spolupracující organizace: Muzeum romské kultury z Brna, Muzeum židovské kultury Praha, dále také zástupci vietnamské a řecké komunity a další. Hudebně doprovázený preventivní program Radka Bangy s názvem Když chceš, tak to dokážeš, zprostředkuje žákům zkušenosti s problémy při začleňování menšin do majoritní společnosti. Divadelní představení přiveze soubor neslyšících JAMU Brno i Divadlo Líšeň z Brna s komorní stínohrou inspirovanou starými indickými příběhy.

Dopolední i odpolední program pro školy a školní družiny bude doplněný řadou tvořivých a prezentačních dílen, v nichž účastníci získají praktické dovednosti a informace z různých oblastí spojených se životem minorit v naší republice. Skvělou zábavu nabídne také brněnský spolek IQ Roma servis se svým Cigi, cigi cirkusem zaměřeným na výuku žonglování a cirkusových aktivit. Téměř všechny dostupné prostory Domu kultury v Kroměříži ožijí až do 15. hodiny mnohými netradičními ukázkami – například hebrejské abecedy a židovských zvyků, úvodem do tajů japonské kaligrafie či výukou tanců inspirovaných slovenským folklorem aj.

Originálně komponovaná akce se koná pod záštitou starosty města Kroměříže Jaroslava Němce, pod záštitou radního Zlínského kraje pro oblast školství Petra Gazdíka a ve spolupráci s poslankyní Evropského parlamentu Michaelou Šojdrovou. Organizační stránku zajišťují pedagogové, žáci a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž v úzké spolupráci s pracovníky Domu kultury v Kroměříži a ve spolupráci s městem Kroměříž.

Kulturním vyvrcholením 3. ročníku akce Kroměříž bez hranic bude od 18. hodin koncert pro širokou veřejnost v podání populární skupiny GIPSY.CZ. Právě toto hudebně jedinečné uskupení romských muzikantů uzavře pestrý celodenní program.


Další informace posktyne Mgr. Jana Vítková, ředitelka VOŠ pedagogické a sociální a SPg%S Kroměříž, mobil: 605 292 721, e-mail: j.vitkova@ped-km.cz. V příloze níže naleznete přihlášku na akci.


 INFORMACE_KBH_2018.pdf

Autor: Jana Vítková
Vložil/a: Jana Cenková