Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
sCOOL web 2015 - Soutěž školních webů
Cílem je vytvořit tradici pravidelně každoročně pořádané celostátní soutěže o nejlepší web školy, které se budou moci zúčastnit základní a střední školy. Zároveň k tomuto tématu pořádat každý rok odbornou konferenci pro soutěžící subjekty.

Kritéria soutěže jsme se snažili koncipovat komplexně tak, aby reflektovala nejen praktickou využitelnost pro uživatele, technickou kvalitu, zahrnutí moderních trendů a dokonalý design, ale i takový obsah, který bude školu otevírat veřejnosti a nadstandardně s ní komunikovat. 

Chceme být především nápomocni školám, proto je naše soutěžní kritéria možno brát i jako neoficiální evaluační rámec školního webu. Není třeba se přihlašovat do soutěže, pokud si zatím ještě příliš nevěříte, i tak se můžete inspirovat, co se dá na vašich stránkách dále vylepšit.

 
 • Kategorie A
  ZŠ neúplně organizované
  (škola tvořena pouze třídami prvního stupně, jednostupňová škola, neúplná škola, malotřídka)


 • Kategorie B
  ZŠ plně organizované
  (první i druhý stupeň)

 • Kategorie C
  střední školy 

Škola se musí do soutěže sama přihlásit, nemůže jí nominovat nikdo cizí.
Podle hodnotících kritérií, logicky uspořádaných do čtyř oblastí, bude posouzen každý školní web v prvním kole soutěže. Finalisté pak podstoupí v druhém kole soutěže podrobnější ověření některých kritérií a zohledněna budou i další kritéria vztahující se k procesu zajištění chodu a vytváření obsahu webové prezentace. Odborná porota z nich vybere ty nejlepší, které se stanou inspirací pro ostatní školy.
 

HARMONOGRAM SOUTĚŽE

1. 9.-30. 9.        přihlášky do soutěže
19. 10.               vyhlášení výsledků po prvním kole - určení finalistů (pouze na webu)
19. 10.-11. 11.      on-line hlasování o Cenu veřejnosti
20. 11.               odborná konference, vyhlášení výsledků soutěže

 
CO SE VYHRÁVÁ?
 

U takovéto soutěže asi nikdo neočekává jako první cenu zájezd k moři pro pana ředitele. Naší snahou je i cenami pomáhat školám k ještě lepšímu webu.

Vyhrávají v podstatě všichni. Každý přihlášený subjekt má právo se zdarma zúčastnit odborné konference a partneři soutěže Webnode a Lidové noviny pro něj chystají vouchery na své produkty.

Každý finalista, a zvlášť poté i ocenění, získají digitální odznak platformy Veriod (open badge) k sebeprezentaci svého umístění na vlastních webových stránkách.

Pro výherce připravujeme ve spolupráci s partnery služby pro další vylepšení jejich webu od profesionálů (např. v oblasti SEO, grafiky, redakčního systému apod.)

Partneři soutěže připravili i mnoho zajímavých a užitečných cen, které ocení žáci vítězných škol i jejich pedagogové a vedení. Nechte se překvapit!

 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková