Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Web Rangers: získej certifikát garantovaný Googlem
Společnost Google startuje projekt Web Rangers zaměřený na zvyšování bezpečnosti uživatelů internetu. Přihlášky můžete zasílat do 8. 11. 2015.​ 

Pro školy

Prioritou základních a středních škol je kromě vzdělávání také zajištění bezpečnosti svých žáků. Cílem projektu Web Rangers je podpora trvalého snižování výskytu rizikových forem souvisejících s nevhodným chováním se na internetu prostřednictvím všeobecné primární prevence.

Zapojte své žáky do programu Web Rangers a motivujte je k bezpečnému a smysluplnému využívání informačních a komunikačních technologií. Program je garantován certifikovaným pracovištěm všeobecné primární prevence. Získal také záštitu MŠMT ČR.

Registrace jsou právě otevřené, uzavíráme je 8. 11. 2015.

O progamu ​

Google ve spolupráci s projektem E-Bezpečí spouští třetí ročník unikátního programu Web Rangers, v rámci kterého žáci ve věku 13 až 16 let sdílí své znalosti o bezpečném používání internetu mezi sebou. Loni projekty Web Rangerů, šířící zásady internetové bezpečnosti, zasáhli bezmála 50 000 dětí. Do programu se zapojilo 79 škol ze 70 měst po celé České republice.

Řekněte svým žákům o Web Rangers!

  • podpoříte prevenci vašich žáků a získáte na škole nadšené ambasadory bezpečného chování na internetu
  • podpoříte své žáky v získávání kreativních dovedností, v práci s online nástroji, či prezentování před ostatními
  • dopřejete jim zkušenost, která se jim bude hodit i v budoucnu na přijímačkách či pohovorech
Jako poděkování vám věnujeme certifikát osvědčující, že vaše škola podporuje bezpečné chování na internetu. Můžete jej komunikovat na svých stránkách a vystavit si ho v prostorách školy - vše potřebné vám dodáme po ukončení programu. Také vás rádi uvedeme na stránkách webrangers.cz. Podmínkou je, aby se do programu přihlásilo 3 a více dětí z vaší školy a alespoň jedno z nich program absolvovalo.

Všichni žáci ve věku od 13 do 16 let, kteří se chtějí něco nového naučit a pomoci ostatním, mají možnost stát se Web Rangerem. Stačí vyplnit přihlášku na webrangers.cz. V programu pak účastníci absolvují online kurz s tematikou bezpečnosti na internetu na stránkách Seduo.cz, dostanou možnost zúčastnit se kreativního workshopu a vytvoří vlastní projekt. Prezenční workshopy, které povedou odborníci z E-bezpečí či Zodpovedne.sk ve spolupráci s Googlem, budou probíhat o víkendech v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě v druhé polovině listopadu. Termín odevzdání projektů je 13. prosince, slavnostní vyhodnocení spojené s návštěvou Googlu proběhne příští rok v lednu.

Jak se zapojit

  1. sdílejte odkaz webrangers.cz (e-mailem, na svých stránkách, na sociálních sítích)

  2. řekněte o programu svým žákum na hodinách

  3. vyvěste si letáčky do školy

 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková