Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž Spolecně v Evropě
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže je koordinátorem mezinárodní soutěže žáků 2015/2016. Jménem MŠMT zveme Vaše žáky a žákyně k účasti. Soutěž se koná pod mottem „Společně v Evropě: Bádensko-Württembersko a Česko“.

Soutěž je přístupná online na adrese www.sousede-na-zapade.euZúčastnit se mohou jednotlivci, i celé třídy. Soutěž má tři věkové kategorie:

  • Kategorie 1: Žáci a žákyně 6. -9. třídy ZŠ a primy až kvarty gymnázií
  • Kategorie 2: Žáci a žákyně kvinty až sexty gymnázií a 1. -2. ročníků středních škol
  • Kategorie 3: Žáci a žákyně septimy až oktávy gymnázií a 3. -4. ročníků středních škol
Soutěží se ve třech kategoriích: "PSÁT & TVOŘIT", "HLEDAT & NAJÍT" a "UMĚLECKA TVORBA". V kategorii „PSÁT & TVOŘIT“ mohou žáci a žákyně soutěžit jednotlivě nebo v malých skupinách po třech, v kategorii „UMĚLECKÁ TVORBA“ soutěží jednotlivci a v kategorii „HLEDAT & NAJÍT“ jednotlivci nebo celá třída. Práce se odevzdávají v češtině, ale němčina není zakázaná.

V současnosti je důležité pokračovat v budování dobrých vztahů s Německem, tak i s jednotlivými spolkovými zeměmi. Soutěž má především vzbudit zájem žáků o naše sousedy. Díky účasti se žáci mohou dozvědět více o Bádensku-Württembersku, stejně jako o jeho propojení s Českem. Hlavní cenou pro výherce je týdenní studijní cesta včetně společného setkání žáků z Česka a Bádenska-Württemberska. Dále mohou vyhrát poukázky na nákup knih
a další ceny.

sousede_na_zapade_plakat-page-001.jpg 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radovan Výsmek