Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet

Hlavní cílovou skupinou projektu Kraje pro bezpečný internet jsou žáci a studenti základních a středních škol. Nově se mohou žáci a studenti zapojit také do nového a náročnějšího Kvízu PLUS. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do třetího ročníku projektu je již zapojeno všech čtrnáct krajů ČR.


Soutěž probíhá od 2. května do 31. října 2016 a pravidla obou soutěžních kvízů jsou zveřejněna společně se znalostním kvízem na  webových stránkách www.KPBI.cz. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny znalostním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o. - ty budou losovány měsíčně a také na konci soutěžního kvízu.


Pro žáky a studenty je připraveno devět e-learningových lekcí, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny od partnera projektu, společnosti Microsoft. Jedná se o herní konzole, tablety a mobilní telefony. V letošním roce si žáci a studenti mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz


Hlavním cílem projektu Kraje pro bezpečný internet je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty. V tomto roce budou také realizovány prezenční semináře pro studenty na téma Finanční gramotnost na internetu, které zajišťuje partner projektu Česká pojišťovna a semináře pro informatiky týkající se problematiky el. bezpečnosti, které zajišťuje další partner projektu Česká pošta, odštěpný závod ICT služby.  

 

Více informací k soutěži naleznete také v přiloženém souboru:

 

 KPBI_dopis_skoly.docx

 

plakát2.jpg 

 


Autor: tým KPBI
Vložil/a: Petra Marková