Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž Co víš o československých legiích?
Nakladatelství Šimon Ryšavý – Edice Brněnský legionář vypisuje 17. ročník mezinárodní soutěže pro mládež "Co víš o československých legiích - Čo vieš o československých légiách?"​


Soutěže se může zúčastnit každý žák základní a střední školy, žijící na Česka a Slovenska. Podle data narození budou středoškoláci zařazeni pro druhé kolo buď do první kategorie společně s žáky ZŠ nebo do kategorie druhé, ryze středoškolské. Pořadatel si vyhrazuje právo na zrušení příslušné kategorie a vyhlášení "open" soutěže v případě nízkého počtu odevzdaných písemných prací ve 2.kole soutěže. O záštitu nad touto soutěží opět přijal hejtman Jihomoravského kraje.

Soutěž proběhne ve třech kolech, první v termínu 2. ledna – 23. března 2018 a bude kolem školním. Nejlépe pod dozorem pedagogů soutěžící vypracují odpovědi na 20 otázek prvního kola, doporučujeme stručné odpovědi. Každá práce bude čitelně podepsána a doplněna datem narození studenta a adresou školy. Ti, kteří zodpoví alespoň 15 otázek správně získají právo účasti v dalším kole. Žáci a studenti, jejichž počet správných odpovědí se přiblíží tomuto počtu mohou rovněž získat od pořadatele právo účasti udělením tzv. „divoké karty“. Všichni uvedou automaticky správnou a hlavně platnou mailovou adresu své školy. Tato je skutečným partnerem pořadatele, jímž je Nakladatelství Šimon Ryšavý.

Ve druhém kole bude vypracována práce na zadané téma a deset nejlepších prací v obou kategoriích bude vybráno Akademickou komisí, která je zcela nezávislým subjektem, tvořeným vysokoškolskými pracovníky. Deset zpracovatelů obou kategorií bude pozváno ke kolu třetímu, tedy k závěrečným bojům.

Druhé kolo proběhne v termínu od 2. března do 22. května 2018 a soutěžící zpracují samostatné slohové práce, jak již bylo v textu uvedeno. Závěrečná soutěž – čtvrtfinále až finále proběhne pravděpodobně 7. června 2018 na určeném místě v městě Brně. Tento termín může být ještě upřesněn vzhledem k počtu soutěžících či zásahu vyšší moci, viz rok 2011.

Na vítěze čekají dárkové šeky v hodnotě 3 000 Kč, druhého a třetího v pořadí 2 000 Kč, resp. 1 000 Kč, samostatně bude hodnocena soutěž literární, nebude chybět ani Soutěž diváků, všichni finalisté si odnesou pěkné a hodnotné ceny. Obě kategorie budou mít vlastní tzv. „malé finále“, kde budou rovněž ceny v hodnotě poloviční.

Vypracované otázky prosíme zasílat klasicky poštou na adresu Nakladatelství Šimon Ryšavý, Česká 31, 602 00, Brno, kde se rovněž nachází kancelář edice Brněnský legionář. Na elektronickou poštou zaslané odpovědi z prvního kola nebudeme reflektovat. Zadání soutěže bude rovněž uvedeno na stránkách www.rysavy.cz. Případná technická upřesnění na tel. čísle​ 542 216 633, pan Šimon Ryšavý, tajemník Odkazu legionářů, příp. mailové adrese miloslavf@centrum.cz​.

Pro více informací a pro zadání školního kola kontaktujte: miloslavf@centrum.cz

Autor: Miloslav Alexej Fryščok
Vložil/a: Radovan Výsmek