Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínský vorvaň 2017

Již XVIII. ročník mezinárodní soutěže žáků základních škol v netradičních sportovních disciplínách „Zlínský vorvaň" se uskuteční 22. listopadu 2017 ve Zlíně. 

V této soutěži nejde jen o samotnou soutěživost a o to, kdo je nejrychlejší. Celé klání a jeho výsledek je postaven také na soudržnosti, kamarádství a výpomoci jednotlivých členů v družstvu, které tvoří rovným dílem chlapci i děvčata a navíc je věkově velmi rozmanité. Jeho semknutost, chování, schopnost vzájemné důvěry, ale i podpora a povzbuzování spolužáků z hlediště.

Rozhodujícím kritériem není pouze co nejrychlejší čas, ale také kvalita provedení dané disciplíny. To vše rozhoduje o konečném počtu získaných bodů a výsledném pořadí. Ne tedy jen počet dosažených bodů při soutěžích, ale navíc i body, které uděluje porota při svém hodnocení. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení uděluje družstvům kladné či záporné body. 

Navíc je tým podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící publikum nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou ale i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. 

Stejně jako předchozí ročníky, i tento, nebudou na Zlínském Vorvani chybět zástupci handicapované mládeže. Ti změří síly s žáky soutěžních družstev ve své sportovní disciplíně. 

Zajímavým zpestřením programu jsou krátká kulturní vystoupení, která si mohou připravit zúčastněné školy a kterými se prezentují v soutěžních přestávkách. 

Vítězství z předchozích dvou ročníků soutěže bude letos obhajovat ZŠ Zlín, Okružní.

Přihlášky a informační dokumenty jsou zveřejněny na stránkách soutěže

http://vorvan.zlin.cz/page/cz/2017-dokumenty-pro-skoly.html

Termín uzávěrky přihlášek do soutěže je do 27. října 2017.

 Další informace a aktuality na www.vorvan.zlin.cz


Autor:  
Vložil/a: Radka Dohnalová