Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž O nejlepší školní oběd 2017
Soutěž O nejlepší školní oběd má dlouholetou tradici a letos probíhá již 8. ročník celorepublikového klání. Za tuto dobu se soutěže zúčastnily stovky školních jídelen z celé republiky. Uzávěrka letošního kola je stanovená na 30. 4. 2017.

Soutěž pořádá Společnost pro výživu, která se o školní stravování stará již více než 70 let, neboť stála u jeho vzniku a sdružuje odborníky na výživu a školní stravování Dále ji podpořily záštitou ministerstva školství, zdravotnictví a magistráty pořádajících měst Prahy a Brna.

Smyslem této akce je propagace kvalitní práce školních jídelen. Ty mají možnost ukázat široké veřejnosti, co umí. To se v uplynulých letech velmi dobře dařilo, neboť akce se těší velkému zájmu sdělovacích prostředků.

Účast školních jídelen v soutěži je velmi jednoduchá, nezatěžuje je žádnými náklady a i časová dotace je minimální. Jídelny se přihlásí do soutěže s oblíbeným menu, které běžně připravuji svým strávníkům. Připravené menu vyfotí, a do přihlášky vyplní recepturu a kontaktní údaje.

Podrobná pravidla najdete na webových stránkách www.vyzivaspol.cz a www.jidelny.cz., kde je také k dispozici přihlašovací formulář.

Korespondenční kolo soutěže právě probíhá a jeho uzávěrka je 30. 4. 2017. Deset finalistů, které vybere odborná komise, se pak o vítězství utká 24. 8. 2017 v Praze.
Autor: Alena Strosserová, Anna Packová
Vložil/a: Jana Vodáková