Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž Zlatý oříšek

Soutěž se již po 21. chystá najít a následně podpořit mladé talenty, kteří vynikají v nejrůznějších oborech a odvětvích lidské činnosti. Zúčastnit se mohou jednotlivci nebo skupiny dětí do 14 let. Uzávěrka přihlášek je 25. 9. 2019.

Soutěž Zlatý oříšek je určena všem talentovaným dětem. Jejím posláním je ukázat na konkrétních příkladech, že má smysl intenzivně studovat a o něco smysluplného usilovat. Laureátem se může stát každé děvče nebo chlapec od 6 do 14 let, ale také kolektiv dětí s nejstarším členem mladším 15 let, který v daném roce vytvoří nebo učiní něco mimořádného v kterémkoliv oboru. Soutěž Zlatý oříšek nemá kategorie. Záměrně vedle sebe staví úspěšné děti z nejrůznějších oborů, např.: umění, sportu, ekologie, mineralogie, fyziky, v jazykových schopnostech a dovednostech v chovatelství, literatuře atd.

V letošním roce proběhnou krajská kola soutěže, která pořádají Zlínský, Středočeský a Ústecký kraj. Jejich slavnostní finále proběhnou počátkem října. Tři vítězové každého krajského kola získají finanční odměnu, ale všichni nominovaní si odnesou i zajímavé věcné ceny od místních sponzorů. Vítězové krajských kol nejenže získají potřebnou všestrannou podporu ve svém kraji, ale budou také automaticky přihlášeni mezi žhavé kandidáty do celonárodního kola Zlatého oříšku, jehož finále pravidelně vysílá Česká televize na Nový rok.

Přihlášky do krajských kol soutěže Zlatý oříšek je možné zaslat do 25. 9. 2019, do celostátního kola do 15. 10. 2019. Posílat přihlášky mohou zákonní zástupci, případně vedoucí dětských kolektivů. Přihlášku je možné vyplnit také on-line na www.zlatyorisek.cz.

Mgr. Iva Rašková

ředitelka nadačního fondu

mobil: 602 201 206

e-mail: iva.raskova@zlaty-orisek.cz

Autor: Iva Rašková
Vložil/a: Radim Sukop