Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž: PeckaFilm 9!

​Soutěž je určena všem základním školám, Domům dětí a mládeže a dětským kroužkům Uherskohradišťska. Soutěžní tým s nejvyšším počtem hlasů ve veřejném internetovém hlasování získává pro celou školu (její stupeň) filmovou projekci zdarma.

V pátek 1. 9. 2017 bylo vyhlášeno 9. kolo kreativní soutěže PeckaFilm. Těšíme se na obrázky a filmy na téma: „Automat na přání“. Uzávěrka přijímání prací je 30. 11. 2017. Přivítáme, když svou účast potvrdíte do konce září.

Soutěž je určena všem základním školám, Domům dětí a mládeže a dětským kroužkům Uherskohradišťska. Soutěžní tým s nejvyšším počtem hlasů ve veřejném internetovém hlasování získává pro celou školu (její stupeň) filmovou projekci zdarma. Tři nejlepší týmy podle hlasování odborné poroty získají zajímavé ceny, mezi kterými nebude chybět parádní kamera (kategorie filmy), sada super barev (kategorie obrázky) a volňásky do kina. 

Soutěžní kategorie: filmy / obrázky (budou hodnoceny zvlášť)

Věkové kategorie: 1. stupeň základní školy a 2. stupeň základní školy. V případě, že má škola 1. i 2. stupeň, soutěží tyto stupně vždy jednotlivě. Nově vítáme, pokud se za jednu školu či DDM soutěže zúčastní i více soutěžních týmů. 

Pravidla: Každý tým pošle do soutěže maximálně 1 krátký film nebo 5 nejpovedenějších kreseb. Délka filmu nesmí přesáhnout 15 minut. Věk dětí, účastnících se na projektu by neměl přesáhnout 16 let. 

Technika, formát, předání:

FILMY - Přivítáme hrané ale i animovaný filmy (skupinová práce). Film budeme očekávat v digitálním formátu (DVD-Video, DivX, mov, avi, mpg), a to v co nejlepší možné kvalitě. Kvalita DVD by měla být minimem.  Doporučujeme točit v širokoúhlém formátu 16:9. V případě jakýchkoliv nejasností, problémů či potřeby cokoliv zkonzultovat, kontaktujte naši technickou podporu. Rádi Vám poradíme!

OBRÁZKY - Může být použita libovolná technika 

Kresba, malba, koláž nebo i komix...

Obrázky, prosím, posílejte poštou nebo přineste osobně na adresu „Kino Hvězda, Náměstí Míru 951, 686 01 Uherské Hradiště“. Filmy vystavujte na internetovém datovém úložišti (uloz.to, leteckaposta.cz, ...) a pošlete nám odkaz.

Další kroky už budou na Městských kinech. Provedeme vystavení videí a obrázků na webových stránkách soutěže a od 5. 12. 2017 může začít hlasování.              

Hodnocení: Veřejné hlasování na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz bude probíhat v termínu 5. – 19. 12. a účastnit se jej může kdokoliv (pedagogové, samotní žáci, rodinní příslušníci, veřejnost). Druhé, fundované hodnocení provede nezávisle na veřejném hlasování odborná porota ve složení MgA. Petra Pohlová, MgA. Alžběta Medlová a Jaromír Orel.


Autor: Jana Drobná
Vložil/a: Radka Dohnalová