Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěže, olympiády a přehlídky

Zde publikujeme informace o soutěžích, olympiádách, závodech i přeborech, které pro žáky, studenty či celé třídy a školy vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebo jiní vyhlašovatelé.

 • ANIMÁG Kroměříž 2017 ocenil autory a inspiroval k tvorbě přímo v Kroměříži

  5. 6. 2017, Radka Evjáková

  Uvedením komponovaného pásma nejlepších krátkých animovaných filmů ukončila celostátní soutěž ANIMÁG KROMĚŘÍŽ 2017 v úterý 30. května 2017 v kině Nadsklepí v Kroměříži své několikaměsíční čarování.
  »Celý článek«

 • Archimediáda prověřila schopnost žáků fyzikálně uvažovat, používat výpočty i provádět jednoduché experimenty

  25. 5. 2017, Radovan Výsmek

  Okresní kolo soutěže Archimediáda 2017 proběhlo 18. května na ZŠ Slovenská Zlín. Archimediáda probíhá ve dvou částech a je určena žákům 7. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. První tři místa letos obsadili žáci ze ZŠ Slovenská Zlín - Jiří Janšta, Barbora Fuchsová a Jakub Vyplel.
  »Celý článek«

 • Animág Kroměříž 2017 vyčaruje přehlídkový týden i slavnostní zakončení

  24. 5. 2017, Radka Evjáková

  Druhý ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág Kroměříž 2017 jde do finále. Nejlepší krátké snímky od animátorů ve věku 6-19 let se ukáží na filmovém plátně ve dnech 23.-25. 5. 2017 v kině Nadsklepí v Kroměříži.
  »Celý článek«

 • Hraj o výlet snů s Benzinou

  24. 5. 2017, Jana Vodáková

  ​Kreativní soutěž „Hraj o výlet snů s Benzinou" je určena pro dětské domovy. Účastníci budou moci vyhrát zážitkový víkendový výlet pro všechny děti a rekonstrukci domova v hodnotě až 100 000 Kč.
  »Celý článek«

 • Která škola má nejlepší web? Soutěž sCOOL web vyhlásila finalisty a zahájila hlasování veřejnosti

  15. 5. 2017, Jana Vodáková

  Třetí ročník soutěže školních webů sCOOL web 2017, má za sebou první kolo, v němž hodnotitelé posoudili webové prezentace přihlášených škol. Do dalšího kola postoupily dvě školy ze Zlínského kraje - Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnic­ká Zlín a Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o. Hlasování probíhá do 28. května.
  »Celý článek«

 • Svět očima dětí 2017

  15. 5. 2017, Jana Vodáková

  Ministerstvo vnitra pořádá 14. ročník soutěže pro školy Svět očima dětí. Cílem preventivně-vzdělávacího projektu je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z různých oblastí prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí.
  »Celý článek«

 • Soutěž o nejlepší tematické video v kampani "Prevence kouření hravě"

  2. 5. 2017, Jana Vodáková

  V rámci Světového dne bez tabáku vyhlašuje Státní zdravotní ústav soutěž o nejlepší tematické video rozdělené dle cílové skupiny pro I. a II. stupeň ZŠ. Soutěž byla zahájena dnem 18. 4. 2017 v rámci kampaně „Prevence kouření hravě“ a je určena pro žáky 4.–5. ročníků I. stupně a pro všechny žáky II. stupně základních škol v ČR.
  »Celý článek«

 • Soutěž ke dni hygieny rukou

  24. 4. 2017, Radovan Výsmek

  Den hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen, a který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace WHO „Save lives: Clean your hands (Zachraň život – umývej si ruce)“ upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění.
  »Celý článek«

 • Výsledková listina literární a výtvarné soutěže

  12. 4. 2017, Jana Vodáková

  Výsledky soutěže Země očima dětí a fantazie 2017 ze dne 5. 4. 2017 a literární soutěže Nasloucháme naší zemi 2017.
  »Celý článek«

 • Řekni sportu ano

  4. 4. 2017, Jana Vodáková

  Sportujete rádi? Jste tým či jednotlivec? V rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS), vyhlašuje odbor komunikace Ministerstva obrany ČR novou soutěž pro žáky základních a studenty středních škol s názvem „Řekni sportu ano“. Soutěž trvá do 12. května.
  »Celý článek«

 • Ex-libris 2017

  9. 3. 2017, Radka Evjáková

  Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti vyhlašuje v Březnu-měsíci čtenářů výtvarnou soutěž k 760. výročí vzniku královského města Uherské Hradiště pro děti, studenty, rodiče, prarodiče, učitele, výtvarníky… pro všechny milovníky knih Ex-libris 2017 - navrhni knižní značku s motivy našeho města.
  »Celý článek«

 • Soutěž O nejlepší školní oběd 2017

  20. 3. 2017, Jana Vodáková

  Soutěž O nejlepší školní oběd má dlouholetou tradici a letos probíhá již 8. ročník celorepublikového klání. Za tuto dobu se soutěže zúčastnily stovky školních jídelen z celé republiky. Uzávěrka je stanovená na 30. 4. 2017.
  »Celý článek«

 • Soutěž pro děti a mládež "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

  14. 3. 2017, Jana Vodáková

  ​Úřad pro ochranu osobních údajů u příležitosti vyhlašuje XI. ročník soutěže pro děti a mládež „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. Termín ukončení soutěže je 30. dubna.
  »Celý článek«

 • Animág 2017 - výzva pro animátorské nadšence

  10. 3. 2017, Radka Evjáková

  Už se blíží termín pro uzávěrku nové soutěže - zkrátka - konec března je za dveřmi. A porota potřebuje čas na určení, kdo uspěl, kdo získal hodnotné ceny a svým filmem může potěšit na konci května diváky v Kroměříži i na festivalu ve Zlíně.
  »Celý článek«

 • Krajské kolo soutěže "Krátký film / video" k Hrám VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017

  13. 3. 2017, Radovan Výsmek

  Zlínský kraj vyhlašuje krajské kolo soutěže „Krátký film/video“, kterého se mohou zúčastnit žáci základních škol, žáci nižších stupňů víceletých gymnázií a žáci základních uměleckých škol. Vítězný tým se zúčastní Letní olympiády dětí a mládeže ČR 2017 v Brně, která se bude konat ve dnech 24. – 29. 6. 2017.
  »Celý článek«

 • Okresní kolo SOČ – okres Zlín

  8. 3. 2017, Radovan Výsmek

  Dne 7. 4. 2017 se uskuteční ve Slavičíně okresní kolo Středoškolské odborné činnosti.
  »Celý článek«

 • Soutěž sCOOLweb 2017: Co nabízejí školní weby žákům?

  3. 3. 2017, Jana Vodáková

  Tématem soutěže sCOOL web 2017 jsou školní informační systémy. Hlavním cílem soutěže sCOOL web je otevírat školy veřejnosti. K tomuto obecnému cíli se každý rok přidává zaměření na nějakou oblast, na kterou chtějí organizátoři soutěže obrátit pozornost autorů školních webů. Školy mohou přihlašovat své weby do 31. března.
  »Celý článek«

 • Česká olympijská nadace podporuje děti, které mají chuť naplno sportovat

  23. 2. 2017, Jana Vodáková

  Máte ve svém okolí nadšeného sportovce ve věku 6 až 18 let, jehož rodina nebo zástupci však musí hodně zvažovat, zda si mohou dovolit financovat sportování dítěte? Pak můžete své známé, svěřence nebo jejich nejbližší nasměrovat na Českou olympijskou nadaci.
  »Celý článek«

 • Palmový olej – požírač pralesa – soutěž „NONSTOP palmovému oleji“

  17. 2. 2017, Radka Evjáková

  ZŠ Vsetín Sychrov 97 vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol s názvem „NONSTOP palmovému oleji". Na vaše příspěvky čekáme v prvním kole do konce února a ve druhém do konce března 2017.
  »Celý článek«

 • Hledá se babička čtenářka

  17. 2. 2017, Radka Evjáková

  Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se zapojila do projektu Čtenář roku a vyhlásila soutěž o nejlepší babičku čtenářku. Nominujte svou babičku i Vy! Březen je měsícem čtenářů, knihovny po celé republice připravují různé akce, kurzy a pořádají soutěže.
  »Celý článek«

 • Wolkrův Prostějov - Zlínský kraj

  8. 2. 2017, Radka Evjáková

  Letos se koná již 60. ročník Wolkerova Prostějova, jedná se o soutěž v recitaci jak solistů ale i souborů. Přehlídky se mohou zúčastnit sólisté a divadelní soubory ze Zlínského kraje ze všech typů škol a školských zařízení z I. a II. kategorie prostřednictvím okresního kola, účastníci III. kategorie a soubory se hlásí přímo pořadateli krajského kola.
  »Celý článek«

 • Výtvarná soutěž Země očima dětí a fantazie

  20. 1. 2017, Radka Evjáková

  V rámci oslav Dne Země je vyhlášená výtvarná soutěž pro děti mateřských a základních škol na téma Země očima dětí a fantazie. Uzávěrka prací je 31.3. 2017.
  »Celý článek«

 • Literární soutěž Nasloucháme naší Zemi

  19. 1. 2017, Radka Evjáková

  V rámci Dne Země je vyhlášena literární soutěž pro žáky základních škol na téma Nasloucháme naší Zemi. Terminí odevzdání prací je 28. 3. 2017.
  »Celý článek«

 • Výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka je ta země..."

  6. 2. 2017, Radovan Výsmek

  Organizátoři Vás srdečně zvou k účasti na tradiční mezinárodní výtvarné soutěži „KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA…“ určené pro děti MŠ, ZŠ a nižších tříd gymnázií.
  »Celý článek«

 • Výzva k registraci do Conti Regaty 2017

  31. 1. 2017, Marcela Došlová

  V rámci propagace technického vzdělávání na všech stupních škol podpoří společnost Continental Barum s. r. o. Otrokovice dvanáct přihlášených základních a středních škol ve výrobě co nejoriginálnějšího a co nejnetradičnějšího plavidla. Přihlášky do 30. 4. 2017.
  »Celý článek«

 • Blíží se uzávěrka literární soutěže "Hledání", kterou pořádá Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

  18. 1. 2017, Jana Vodáková

  Knihovna opět vyhlásila literární soutěž pro děti ze zlínského regionu od 6 do 15 let. Letošní název zní Jsem pánem svého času. Děti si mohou vybrat z několika témat: Jak zahnat nudu, Jak trávím volný čas, Co rád dělám, Co mě baví, Nikdy se nenudím. Soutěžní práce je možné zasílat do konce ledna.
  »Celý článek«

 • Soutěž Frankofonie 2017

  18. 1. 2017, Martina Němcová

  Soutěž Frankofonie 2017 je pořádána pro žákyně a žáky učící se francouzský jazyk v základních a středních školách v České republice s cílem podpořit jejich znalosti o historii, geografii, kultuře a umění frankofonních zemí a jejich vzájemných vazbách. Termín pro příjem přihlášek: 24. 2. 2017.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní znalostní soutěž Mladí lidé v evropských lesích – YPEF 2017

  17. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Mladí lidé v evropských lesích – YPEF 2017 je znalostní soutěž tříčlenných týmů zaměřená na žáky 6.-9. tříd základních škol a žáky středních škol. Soutěž vrcholí mezinárodním kolem v zahraničí. Cílem této soutěže je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.
  »Celý článek«

 • Soutěž v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež

  16. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA vyhlašuje 9. ročník Soutěže v tvorbě vzorového čílsa spotřebitelského časopisu pro mládež.
  »Celý článek«

 • Geologická olympiáda

  13. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Geologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín určená žákům základních a středních škol. Cílem je napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst v tomto směru.
  »Celý článek«

 • Dívka roku 2017

  13. 1. 2017, Jana Vodáková

  Středisko volného času, Holešov vyhlašuje základní kolo 28. ročníku celostátní soutěže Dívka roku 2017. Soutěž je určena dívkám ve věku 13–15 let, tj. k termínu konání musí dosáhnout minimálně 13 let a ke dni konání finále nesmí dosáhnout 16 let. Písemné přihlášky zasílejte do 31. 1. 2017.
  »Celý článek«

 • Holešovský talent 2017

  13. 1. 2017, Jana Vodáková

  Středisko volného času a Informační centrum pro mládež Holešov pořádají talentovou soutěž pro skupiny, páry i jednotlivce, otevřeno všem věkovým kategoriím. Přihlášky zasílejte poštou, e- mailem nebo osobně do 10. 1. 2017.
  »Celý článek«

 • 16. ročník soutěže „Co víš o československých legiích – Čo vieš o československých légiách?“

  4. 1. 2017, Radovan Výsmek

  Nakladatelství Šimon Ryšavý – Edice Brněnský legionář vypisuje 16. ročník mezinárodní soutěže pro mládež s uvedeným názvem.
  »Celý článek«

 • Kniha je kamarád

  3. 1. 2017, Radka Evjáková

  Základní škola Vsetín, Sychrov 97, Muzeum regionu Valašsko, p. o. a spisovatelka Šárka Junková vyhlašují pod záštitou Obce spisovatelů ČR tradiční mezinárodní nesoutěžní projekt mladých čtenářů Kniha je kamarád.
  »Celý článek«

 • Přihlaste vaši školu do soutěže Hejtmanův pohár!

  21. 12. 2016, Radovan Výsmek

  Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií z každého kraje České republiky.
  »Celý článek«

 • Sportovní liga základních škol pro rok 2016-2017 - sport plavání

  15. 12. 2016, Marcela Došlová

  Nabídka účasti ve Sportovní lize základních škola pro rok 2016-2017 sport plavání
  »Celý článek«

 • Literární soutěž Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín, Nadace Jana Pivečky

  6. 1. 2017, josef maryáš

  XXI. roční literární soutěže Vnímáme přítomnost, abychom ovlivnili budoucnost"
  »Celý článek«

 • Soutěž zručnosti žáků 9. tříd

  6. 12. 2016, Radka Evjáková

  Dne 21. listopadu odstartovalo první kolo čtvrtého ročníku soutěže zručnosti pro žáky 9. tříd, která je určena jak pro organizované skupiny, tak pro jednotlivce. Soutěž pořádá SOŠ a Gymnázium Staré Město.
  »Celý článek«

 • Robotiáda

  6. 12. 2016, Radovan Výsmek

  Robotiáda je mezinárodní soutěž pro holky a kluky ve dvou věkových kategoriích od 6 do 15 let ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií, a od 15 do 19 let pro SŠ. Koná se dne 10. 2. 2017 v Brně. Chtěli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo?
  »Celý článek«

 • Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti

  6. 12. 2016, Miroslav Trávníček

  Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA a její partneři pořádají ve školním roce 2016/2017 první českou celorepublikovou soutěž v kybernetické bezpečnosti pro studenty středních škol.
  »Celý článek«

 • Výtvarná soutěž k výročí Marie Terezie

  6. 12. 2016, Radovan Výsmek

  U příležitosti 300. výročí narození české královny Marie Terezie je vyhlášena výtvarná soutěž nazvaná „Za časů české královny Marie Terezie“, která je určena pro děti a mládež od 6 do 19 let. Uzávěrka soutěže je dne 8. března 2017.
  »Celý článek«

 • Školní cena fair play

  6. 12. 2016, Radovan Výsmek

  Škola je velmi důležitým faktorem ve formování osobnosti. Příkladné chování, čistá a poctivá hra, dodržování zásad fair play, to vše je pro děti velmi podstatnou složkou výchovy. Mít správné příklady v bezprostředním okolí, mezi spolužáky, případně učiteli, by jim mělo pomoci ukázat správnou cestu. Nominace do 21. 12. 2016.
  »Celý článek«

 • Požární ochrana očima dětí pro rok 2017

  5. 12. 2016, Martina Němcová

  Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS). Soutěže se mohou zúčastnit děti, žáci a mládež ve věku do 18 let v rámci činnosti školní i mimoškolní (Domy dětí a mládeže /DDM/, družstva mladých hasičů /MH/, skautské organizace apod.). Termín pro odevzdání prací je 15. 3. 2017.
  »Celý článek«

 • SciChallenge

  1. 12. 2016, Radka Evjáková

  V lednu se rozběhne soutěž projektu SciChallenge. Jedná se projekt Evropské unie zaměřený na STEM tématiku (přírodní vědy, matematika, technologie), určený studentům od 10 do 20 let.
  »Celý článek«

 • Soutěž Mladý zahrádkář 2017

  19. 12. 2016, Radovan Výsmek

  Český zahrádkářský svaz pořádá každoročně celostátní soutěž Mladý zahrádkář. V této soutěži je zapojena a hodnocena i kategorie středních škol.
  »Celý článek«

 • Výtvarná soutěž „Nakresli rally!“

  15. 11. 2016, Radka Evjáková

  Společnost JTRT pro s.r.o. ve spolupráci se Základní školou Vsetín-Sychrov 97 a za podpory společnosti Svarmetal Skotnice a Muzea regionu Valašsko vyhlašuje u příležitosti konání 36. ročníku Valašské rally 2017, která se uskuteční ve dnech 24. – 25. března 2017 v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice, výtvarnou soutěž na téma Nakresli rally.
  »Celý článek«

 • Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu 2017

  11. 11. 2016, Jana Vodáková

  Největší neziskový běžecký závod desetičlenných družstev je složený ze studentů středních škol, kteří zdolávají trat´ klasického maratonu ve všech krajských městech České republiky. Účast středních škol v projektu je bezplatná.
  »Celý článek«

 • Jaká bude letošní Eduína?

  27. 10. 2016, Radka Evjáková

  Podívejte se na novinky z oblasti vzdělávání, které mohou pomoci jak školám, tak komukoli jinému v dalším vzdělávání. Každý rok vzniká řada nových počinů, které nabízejí nové metody, přístupy a nástroje k tomu, jak uchopit výuku zajímavým a motivujícím způsobem. Nominovat další projekty na cenu Eduína 2016 je možné už jen do 30. října.
  »Celý článek«

 • Animág Kroměříž 2017

  27. 10. 2016, Radka Evjáková

  Soutěž Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž už přilákala desítky nadějných animátorů ze škol základních i středních, ZUŠ i kroužků. Nyní se můžete opět přidat, protože je odstartováno a do uzávěrky 31. března 2017 můžete vymýšlet, kreslit, vystřihovat, modelovat a políčko po políčku snímat - až vznikne krátký animovaný film.
  »Celý článek«

 • Píšu povídky, píšu básně

  26. 10. 2016, Radka Evjáková

  I letos vyhlašuje Knihovna BBB literární soutěž pro děti Píšu povídky, píšu básně, tentokrát na téma ... co se u nás vypráví - k 760. výročí vzniku města Uherské Hradiště.
  »Celý článek«

 • Zlínský vorvaň 2016

  11. 10. 2016, Radka Evjáková

  Již XVII. ročník mezinárodní soutěže žáků základních škol v netradičních sportovních disciplínách „Zlínský vorvaň“ se uskuteční 10. listopadu 2016 ve Zlíně.
  »Celý článek«

 • Miss Reneta

  7. 10. 2016, Radka Evjáková

  Hlaste se k účasti ve 25. ročníku mezinárodní soutěže studentek středních škol MISS RENETA 2017 Finálový galavečer proběhne v pátek 7. 4. 2017 od 19.00 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí
  »Celý článek«

 • Jak se učíme dopravní výchovu u nás

  14. 10. 2016, Radka Evjáková

  ​Přihlaste se do soutěže se svým projektem, který se věnuje dopravní výchově dětí. Termín pro podání přihlášek je od 1. října do 15. ledna 2017.
  »Celý článek«

 • Startuje čtvrtý ročník ocenění Eduína za inovace ve vzdělávání

  3. 10. 2016, Radka Evjáková

  Nominovat na cenu Eduína lze jednotlivce, školu a organizace působící v ČR, které se autorsky podílejí, nebo jinak inovují projekty zlepšující české školství a vzdělávání vůbec. Nominace se přijímají od 1. 10. do 30. 10. 2016.
  »Celý článek«

 • Kalendář soutěží 2016/2017

  2. 1. 2017, Radka Evjáková

  Kalendář soutěží, olympiád a přehlídek pořádaných ve školním roce 2016/17 ve Zlínském kraji obsahuje kontaktní údaje organizátorů okresních a krajských kol, termíny konání a kontakt na odborného garanta jednotlivých soutěží, olympiád a přehlídek.
  »Celý článek«

 • Školní cena fair play

  20. 9. 2016, Jana Vodáková

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádá ve spolupráci s Českým olympijským výborem udělování „Školní ceny Fair-play“ pro žáky základních a středních škol.
  »Celý článek«

 • Najdi svého veterána

  19. 9. 2016, Radka Evjáková

  Soutěž je určena pro žáky základních a studenty středních škol. Úkolem je najít ve svém okolí novodobého válečného veterána nebo veterána 2. světové války a v roli novináře s ním udělat rozhovor v rozsahu minimálně 3 otázek.
  »Celý článek«

 • Soutěž Send a postcard

  16. 9. 2016, Radka Evjáková

  ZŠ, Praha 13 pod patronací Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice, pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy České republiky a za podpory Městské části Praha 13 vyhlašuje 16. ročník celostátní soutěže v anglickém jazyce Send a postcard.
  »Celý článek«

 • Malí zVĚDAvci

  7. 9. 2016, Radka Evjáková

  Sekce Úřadu vlády ČR vedená vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem připravila soutěž pro děti a jejich rodiče spočívající v natočení krátkého videa, ve kterém se svými rodiči / zákonnými zástupci provádějí jednoduchý vědecký pokus. Soutěž potrvá od 1. do 30. září 2016.
  »Celý článek«

 • Kalendář soutěží

  17. 2. 2016, Petra Marková

  Kalendář soutěží, olympiád a přehlídek pořádaných ve školním roce 2015/16 ve Zlínském kraji včetně organizátorů a termínů.
  »Celý článek«