Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školka plná dětí 2018
Letošní 16. ročník projektu výtvarné přehlídky a soutěže pro předškoláky „Školka plná dětí“ 2018 pořádá s Mateřskou školou Kampanova Hradec Králové Univerzita Hradec Králové, Statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj. Záštitu nad projektem převzal děkan Pedagogické fakulty. 

Požadavky:

- výtvarné práce zasílejte do 25. února 2018 na adresu: Mateřská škola Albertova 767, 500 02 Hradec Králové
- výtvarné práce vytvořené dětmi do 7 let věku na libovolné téma a libovolnou technikou (věk dítěte je hodnocen v době vzniku díla, tj. můžete zaslat práce i z loňského školního roku)
- práce od jednoho dítěte označte nebo spojte k sobě
- zasílané práce, prosím, označte čitelně na zadní straně: jméno a věk autora (číslovka věku dítěte v době vzniku díla např. 3,8 let), adresa MŠ, včetně PSČ, email MŠ, jméno pedagoga, název výtvarné práce - vítáme komentář dítěte nebo pedagoga k výtvarné práci (není podmínkou). Na přední straně výtvarné práce dítěte nesmí být jakýkoli zásah dospělého.
 

Kritéria:

Děti jsou rozděleny do kategorií dle věku (dvouleté, tříleté, čtyřleté, pětileté, šestileté, skupinová práce). Odděleně jsou také vybírány práce dětí ze speciálních tříd a ze ZUŠ. Mezi hlavní hodnotící kritéria odborné poroty složené z výtvarníků Katedry výtvarné kultury UHK, ZUŠ Habrmanova a Střeziny HK patří: samostatný, osobitý a přirozený rukopis dětského výtvarného projevu bez výtvarného diktátu pedagoga a bez použití šablon. Jde nám výhradně o tvořivost a nápaditost dítěte. Vybrané výtvarné práce budou vystaveny v prostorách Pedagogické fakulty UHK od 19. března do 14. dubna 2018.

Prosíme, nezasílejte nám ofocené kopie prací, omalovánky, shodně řešené práce od různých dětí např. dle návodu učitelky, dle šablon. Dále práce, ve kterých se objevují materiály jako je krupice, mák, zrní, písek, vata, vatové tampony apod. Tyto práce jsou spíše výrobkem a záležitostí pracovní výchovy. Z minulých let máme zkušenost, že žádáte o vrácení našich prací. Bohužel není v našich silách ani finančních možnostech výtvarné práce vracet.
 
Nechceme nezdravě soutěžit, protože všechny obrázky předškoláků jsou něčím zajímavé a krásné. Chceme prezentovat práci mateřských škol v oblasti výtvarné tvořivosti. Tím, že vybrané práce vystavíme a oceníme, umožníme dětem zažít úspěch. Chceme poskytnout pedagogům zpětnou vazbu, která není hodnocením dobře - špatně, ale která inspiruje a podporuje.
 
Ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Hradec Králové proběhne výstava a slavnostní předávání cen pro děti a jejich doprovod i veřejnost v prostorách auly hlavní budovy UHK 22. března 2018 (termín je v jednání). Srdečně zveme. Vítězové budou pozváni osobním dopisem. 


Kontakty:

Bc. Ivona Struhařová, ředitelka MŠ Kampanova (tel. 495 523 806, email: mskampanova@volny.cz)
Mgr. Eva Hrubá, zástupkyně ředitelky pro MŠ Albertova (garant projektu, tel. 725 779 996, email: msalbertova@volny.cz)
Bc. Tereza Řezáčová (slavnostní ocenění dětí a pedagogů tel. 606 095 426, email: rezacova.tereza@seznam.cz) a Valerie Richtermocová (realizace výstavy)


 Plakát.docAutor:  
Vložil/a: Jana Galová