Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Která škola má nejlepší web? Soutěž sCOOL web vyhlásila finalisty a zahájila hlasování veřejnosti
Třetí ročník soutěže školních webů sCOOL web 2017, má za sebou první kolo, v němž hodnotitelé posoudili webové prezentace přihlášených škol. Z každé ze tří kategorií postupuje 10 nejlepších finalistů do druhého kola, kde bude rozhodovat odborná porota a zároveň proběhne online hlasování o Cenu veřejnosti. Ze Zlínského kraje postoupily dvě školy - Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnic­ká Zlín a Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.

EDUin pořádá tuto soutěž pro všechny základní a střední školy především proto, aby jim pomohl ukázat cestu, kudy rozvíjet školní webové stránky. Školy oceňují, že jim soutěžní kritéria dávají návod, jak rozvíjet školní web a lépe tak otevírat školu veřejnosti. Soutěž zároveň skrze vítězné příklady dobré praxe ukazuje kvalitní realizace z terénu.

Vedle posouzení dle pravidel dobrého školního webu pořadatelé zajišťují technické testování na optimalizaci pro vyhledávače, úroveň bezpečnosti nebo korektnost zdrojového kódu.
Weby jsou hodnoceny ve čtyřech oblastech:

  • Otevřenost školy vůči veřejnosti
  • Uživatelská přívětivost – použitelnost, přehlednost, přístupnost a srozumitelnost
  • Bezpečnost
  • Grafické zpracování – grafika, design, estetický dojem

Soutěží se ve třech kategoriích:

A - Neúplně organizované základní školy
B - Úplně organizované základní školy
C - Střední školy

Z každé soutěžní kategorie postupuje 10 nejlepších škol do finále, ve kterém konečné pořadí určí odborná porota. Vítězové budou oceněni na odborné konferenci 1. června 2017 a následně zveřejněni. Zároveň bude udělena Cena veřejnosti na základě online hlasování, které bude probíhat do 28. května 2017.


Zdroj: EDUin, www.eduin.cz

Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková