Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Myslete na svět! - soutěž pro žákyně a žáky 2. stupně ZŠ a SŠ

Vzdělávací společnost ARPOK, o. p. s. vyhlašuje soutěž Myslete na svět! Úkolem soutěžících je zrealizovat žákovskou kampaň, která bude reagovat na jeden či více Cílů udržitelného rozvoje (životní prostředí, chudoba, lidská práva, zdraví aj.) 


Kdo se může přihlásit?

Soutěže se mohou účastnit skupinky o počtu 4 – 6 žákyň/žáků ve věku 12 – 19 let, tedy 2. stupeň ZŠ a SŠ. Z jedné školy se může přihlásit více skupinek, podmínkou je realizace rozličných kampaní.

Žáci si při přípravě projektu připraví konkrétní návrh toho, co budou v rámci kampaně dělat, včetně harmonogramu a rozpočtu. Cílem je, aby si žáci vyzkoušeli celou akci také mediálně zpracovat (např. přes školní FB, webové stránky či místní média). Kampaně mají oslovit nejen spolužáky, ale také rodiče a širší komunitu v okolí školy.

Přihlašovací formulář vyplní pedagožka/pedagog, kteří zaštiťují konkrétní žákovskou skupinku a poskytují jim případnou pomoc.

Žákovské kampaně.png

Jak bude soutěž probíhat?

SEZNAMTE SE

s pravidly soutěže a podmínkami účasti. Zjistěte, co jsou to Cíle udržitelného rozvoje, a zamyslete se, co byste pro jejich dosažení mohli udělat. 

PŘIHLAŠTE SE

Utvořte skupinku 4–6 žáků (12–19 let) a společně  s  vaším učitelem/učitelkou vyberte téma, kterému by se měla kampaň věnovat. Společně vyplňte do 16. 9. 2019 přihlášku.

VYPRACUJTE PROJEKT

Do 7. 10. 2019 vypracujte návrh kampaně včetně konkrétních aktivit, harmonogramu, rozdělení úkolů a rozpočtu. Po přihlášení vám ARPOK poskytne informace, jak na to.

POMOZME SI

Po odevzdání návrhu projektu se u vás ve škole setkáme, společně projekt probereme, poskytneme pomocnou ruku a informace k samotné realizaci. Zástupce ARPOKu schválí návrh projektu a k jeho realizaci vám poskytneme finanční podporu až do výše 2 500 Kč.

REALIZUJTE KAMPAŇ

Uskutečněte svou kampaň! Například natočte video, uspořádejte workshop, udělejte sbírku oblečení nebo zorganizujte naučný program pro mladší spolužáky… Nápadům se meze nekladou. Kampaň uskutečněte do 30. 11. 2019.

PREZENTUJTE SE

Vaše projekty budete prezentovat a sdílet s ostatními skupinami na žákovské konferenci, která se bude konat 3. 12. 2019 v Olomouci. Porota vybere vítězné kampaně a proběhne slavnostní předávání cen.


Podrobné informace včetně podmínek soutěže a přihlášky naleznete na stránkách společnosti ARPOK v článku ARPOK vyhlašuje žákovskou soutěž.


Inspiraci z minulých kampaní najdete zde https://youtu.be/qeyvcOkSUsA

 


Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová