Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Animág Kroměříž 2017 vyčaruje přehlídkový týden i slavnostní zakončení
Druhý ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág Kroměříž 2017 jde do finále. Nejlepší krátké snímky od animátorů ve věku 6-19 let se ukáží na filmovém plátně ve dnech 23.-25. 5. 2017 v kině Nadsklepí v Kroměříži. 


Zde také v dalším týdnu – v úterý 30. 5. od 14.00 hod. porota předá ocenění na slavnostním zakončení, které proběhne za účasti autorů i hostů a bude dozdobeno inspirativní světelnou show.

Pořadatel VOŠPS a SPgŠ Kroměříž již připravuje finále soutěže Animág Kroměříž 2017. Z více jak devadesáti snímků porota nominovala dvacet pět animovaných filmečků na stříbrné plátno. Tuto kolekci uvidí tak stovky diváků v průběhu přehlídky pro školy a veřejnost ve dnech 23. – 25. 5. Nejdůležitější promítání se uskuteční v úterý 30. května, protože právě v jeho průběhu porota odtajní, které snímky ji zaujaly nejvíce, a předá ocenění úspěšným autorům v jednotlivých věkových kategoriích. Atmosféru Animága dotvoří v kině Nadsklepí také magická světelná show v podání zlínské skupiny Ardor Viridis. Program slavnostního zakončení 2. ročníku soutěže bude poděkováním všem tvůrcům i podporovatelům soutěže: městu Kroměříži, Zlínskému kraji, europoslankyni Michaele Šojdrové i řadě firem z Kroměřížska.

S přispěním Ministerstva kultury ČR organizátoři připravili na středu 31. 5. v prostorách VOŠPS a SPgŠ tvůrčí animátorské dílny. Oslovení nadějní animátoři z letošního ročníku budou pod vedením lektorů společně animovat na zadané téma, vymění si své zkušenosti a odvezou si inspiraci pro další ročník Animága.

Završením několikaměsíčního průběhu 2. ročníku soutěže autorských animovaných filmů Animág Kroměříž 2017 bude zařazení těch nejlepších snímků do programové nabídky Zlín Film Festivalu 2017.

Autor:  Jana Vítková
Vložil/a: Radka Evjáková