Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
ANIMÁG Kroměříž 2018 odhalí kouzla nejmladších tvůrců animovaných filmečků

Třetí ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág Kroměříž 2018 se chystá naplno čarovat v kině Nadsklepí v Kroměříži. Opět představí ty nejlepší snímky z celostátní soutěže animovaných filmů, které vytvořili nadějní animátoři ve věku 6 až 19 let.

Více jak 100 originálních animovaných filmů ze základních a středních škol, gymnázií i základních uměleckých škol a kroužků, které se na animaci specializují, doputovalo v závěru března do Kroměříže. Zajímavé ukázky klasických kreslených a stop motion animací z různých koutů České republiky i od mladých tvůrců ze Slovenska pečlivě vyhodnotila odborná porota a následně také ocení nejlepší snímky ve stanovených věkových kategoriích 6 – 11 let, 11 – 15 let i 15 – 19 let.

Stejně jako v přechozích ročnících – ty opravdu nejpovedenější krátké animace dostanou příležitost zazářit na velkém plátně kina. V týdnu od 21. do 25. května proběhnou v kině Nadsklepí v Kroměříži animágovské přehlídky pro veřejnost i pro školy. Porotou nominované snímky tak budou řádně prověřeny skutečnými diváky. Vlastní vyvrcholení soutěže se uskuteční v úterý 29. května, kdy budou do Kroměříže pozváni úspěšní autoři, nadšenci klasické animace a další přátelé tvorby pro filmové plátno. Od 14 hodin v rámci slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Animág Kroměříž 2018 zhlédnou autoři, porotci a pozvaní hosté to nejlepší v jednotlivých kategoriích a poprvé také zazní jména oceněných autorů.

Pro vítězné animátory a další talentované tvůrce z řad školáků bude následující den, ve středu 30. května, připraven tvůrčí workshop na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální a Střední pedagogické škole Kroměříž, která je pořadatelem soutěže ve spolupráci s městem Kroměříží a Domem kultury v Kroměříži. Záštitu nad 3. ročníkem přijali starosta města Kroměříže Jaroslav Němec a radní Zlínského kraje Petr Gazdík. Ambasadorkou soutěže je i letos poslankyně evropského parlamentu Michaela Šojdrová. Soutěž se koná za finanční podpory Města Kroměříž, Zlínského kraje, Ministerstva kultury České republiky a regionálních firem.

Animág Kroměříž 2018 má opět šanci okouzlit stovky diváků v Kroměříži i na letošním Zlín Film Festivalu.

Více informací o soutěži na www.animag-kromeriz.cz.


Autor: Jana Vítková
Vložil/a: Jana Cenková