Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
4. ročník celostátní soutěže v animované tvorbě dětí a mládeže Animág je tu!

​Animág přilákal desítky nadějných animátorů ze škol základních i středních, ZUŠ i kroužků. Nyní se můžete opět přidat, protože startujeme nový ročník: do uzávěrky 31. března 2019 můžete vymýšlet, kreslit, vystřihovat, modelovat a políčko po políčku snímat - až vznikne krátký animovaný film (max. 4 minuty). A bude-li mít nápad i výtvarný šmrnc – uvidí ho stovky diváků v kině i na Zlín Film Festivalu 2019.

Animace je legrace a také příležitost uvidět týmové či autorské dílo na velkém plátně kina! Hodnotné ceny (TABLETY) a potlesk nadšených diváků budou i tentokráte tou nejlepší odměnou! Soutěžní kategorie a motivační témata soutěže

Soutěž má tři základní soutěžní kategorie (dle věku autorů), jež jsou dále členěny dle institucí, které tvůrcům poskytují metodickou
podporu. Poslední, čtvrtá, kategorie je nesoutěžní, mohou v ní být odprezentovány snímky, které nesplňují podmínku pro zařazení do některé ze tří základních soutěžních kategorií.

1. kategorie 6 -11 let (odpovídá 1. stupni ZŠ)

• ZŠ (tzn. snímek přihlášený školou)
• ZUŠ a volnočasová zařízení (tzn. snímek přihlášený ZUŠ, jiným zařízením se specializací na animaci či výt. a mediální tvorbu)
• Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený zákonným zástupcem autora)

Motivační téma pro 1. kategorii:
KRESLI, STŘÍHEJ, DOMALUJ – PŘEKVAPENÍ VYČARUJ...

2. kategorie 11-15 let (odpovídá 2. stupni ZŠ)

• ZŠ (tzn. snímek přihlášený školou)
• ZUŠ a volnočasová zařízení (tzn. snímek přihlášený ZUŠ, jiným zařízením se specializací na animaci či výt. a mediální tvorbu)
• Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený zákonným zástupcem autora)

Motivační téma pro 2. kategorii:
SPRÁVNĚ ROZTOČENÁ FANTAZIE

3. kategorie 15-19 let (odpovídá SŠ)

• SŠ (tzn. snímek přihlášený školou)
• ZUŠ a volnočasová zařízení, specializované školy s mediální tvorbou (tzn. snímek přihlášený SŠ, ZUŠ, jiným zařízením)
• Samostatné autorské filmy (tzn. snímek přihlášený autorem nebo jeho zákonným zástupcem v případě nezletilé osoby)

Motivační téma pro 3. kategorii:
PROSTOR–PROSTORY–PRO–STORY


4. nesoutěžní kategorie

Využití motivačního tématu pro jednotlivé kategorie je pro naše porotce důležitým kritériem při hodnocení a jsou tedy společně
s dodržením technických parametrů tou nejlepší cestou, jak své výtvory uvidět ve velkém kině a třeba i získat ocenění!

Technické parametry pro zařazení do soutěže:
Do soutěže jsou přijímána autorská díla vytvořená pouze klasickými animačními postupy: technika stop motion - plošková a loutková animace a kreslený film, rozhodující je i rok vytvoření – musí být 2018 nebo 2019.

Délka snímku pro zařazení do soutěže je 1:30 – 3:59 minut včetně titulků. Delší nebo kratší snímky budou automaticky zařazeny do 4. nesoutěžní (přehlídkové) kategorie, stejně tak snímky vytvořené před rokem 2018. Titulky soutěžního snímku musí obsahovat: název snímku, jméno autora, název školy (pokud je přihlašován v podkategoriích a), b)) a rok vytvoření snímku. Filmy se do soutěže lze posílat elektronicky (v průběhu měsíce března 2019) prostřednictvím datového úložiště - dle postupu, který bude uveřejněn na www.animag-kromeriz.cz.

Doporučený systém nominace snímků:
Soutěž je postavena na výzvě školám, volnočasovým zařízením a dalším institucím, které mají možnost iniciovat vytvoření animovaných snímků dle pravidel a následně je řádně nominovat do soutěžní přehlídky. Systém předpokládá realizaci školní kola v rámci ZŠ, SŠ, ZUŠ, volnočasových zařízení, aby se to nejlepší dostalo před naše porotce a dále na plátna kin.

Hodnocení snímků, ocenění:
5 členná odborná porota po uzávěrce 31. 3. 2019 vybere z přijatých filmů maximálně 50 nejzdařilejších snímků (maximálně 15+15+15 z každé soutěžní kategorie + 5 z nesoutěžní přehlídkové kategorie, nebo dle možností a obsazenosti aktuálního ročníku).

Hodnocení příspěvků zaslaných do soutěže sleduje základní kritéria:
1. Příběh – vztah k motivačnímu tématu, autorská myšlenková a dějová linka, práce se scénářem, využití pointy aj.
2. Zpracování – výtvarné a technické řešení
3. Celkový dojem, vyznění – působení díla a jeho výrazová stránka, která dokáže vyniknout i na velkém plátně kina

Těšíme se na vaše snímky!

Informace a inspirace na www.animag-kromeriz.czAutor:  
Vložil/a: Radka Dohnalová