Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nová maturita

​​​​​​

Informace o školeních pořádaných ve Zlínském kraji i o problematice nových maturit obecně.

 

 • CERMAT zavede opatření, aby zamezil chybám v testech

  13. 7. 2018, Jana Cenková

  Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) přijme opatření, aby minimalizovalo riziko chyby v maturitních a přijímacích testech. Zvýší se počet odborníků, kteří posuzují vhodnost a správnost testů, na posuzování testů se budou ve větší míře podílet experti různého zaměření. Cermat také bude v průběhu zkoušek okamžitě vyhodnocovat všechny podněty o možné chybě v testech.
  »Celý článek«

 • CERMAT zveřejnil hodnotná data z výsledků maturit

  5. 6. 2018, Jana Cenková

  Velmi zajímavá data , zpracovaná přehledně pro koncového uživatele, zveřejnil Cermat k výsledkům státních maturit.
  »Celý článek«

 • Závěrečné zkoušky začínají 1. června - na některých školách je žáci budou skládat elektronicky

  31. 5. 2017, Radka Evjáková

  K tomu, aby absolvent získal výuční list, musí během června úspěšně složit písemnou, ústní a praktickou zkoušku. Všechny části se už třetím rokem provádějí podle jednotného zadání, na všech středních školách vyučujících učební obory tedy mají srovnatelnou úroveň. Navíc, ve 39 oborech mohou žáci psát písemku na počítači. Závěrečné zkoušky proběhnou na pěti stovkách škol a skládat je bude téměř 30 000 žáků.
  »Celý článek«

 • Ministerstvo školství poprvé zveřejnilo anonymizovaná maturitní data

  29. 3. 2017, Radka Evjáková

  Excelová tabulka publikovaná na stránkách novamaturita.cz obsahuje strojově čitelné údaje o podrobných výsledcích 61 765 maturantů, kteří na jaře 2016 absolvovali společnou část maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury. Ministerstvo školství tím vyhovělo žádosti Oldřicha Botlíka z iniciativy Maturitní data – odtajněno, který podle zákona o svobodném přístupu k informacím požádal o anonymizované záznamy výsledků každého žáka a navrhl jejich zveřejnění.
  »Celý článek«

 • Start maturity z matematiky

  23. 2. 2017, Radka Evjáková

  Na jaře 2021 budou žáci gymnázií a lyceí poprvé skládat státní maturitu povinně ze tří předmětů, kromě českého jazyka a literatury také z cizího jazyka a matematiky. Pro úspěšný start povinné zkoušky z matematiky v rámci společné části připravuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy kroky ke zkvalitnění výuky matematiky a podpoře učitelů.
  »Celý článek«

 • Jednotné zkušební schéma pro jarní zkušební období 2017

  23. 1. 2017, Radka Evjáková

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 2 odst. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů , určuje časový rozvrh konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky a centrálně administrované nepovinné zkoušky Matematika+ pro jarní zkušební období roku 2017.
  »Celý článek«

 • Jednotné zkušební schéma pro podzimní zkušební období 2016

  19. 8. 2016, Radka Evjáková

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy určuje časový rozvrh konání didaktických testů a písemných prací (jednotné zkušební schéma) společné části maturitní zkoušky a centrálně administrované nepovinné zkoušky profilové části Matematika+ pro podzimní zkušební období roku 2016.
  »Celý článek«

 • Státní maturita 2016

  3. 2. 2016, Jana Vodáková

  Novinky u státní i profilové maturity v roce 2016. Vzorové i ostré testy CERMAT, informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok.
  »Celý článek«

 • Vzpomínky učitele na maturitu

  17. 4. 2015, Radka Evjáková

  Maturita má svoji jedinečnou a nezaměnitelnou atmosféru. A právě tu se pokusil vylíčit ve svých vzpomínkách uherskobrodský učitel Jaromír Slavíček.
  »Celý článek«

 • Oficiální stránky nové maturitní zkoušky

  15. 1. 2014, Radka Evjáková

  Webové stránky Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (CERMAT). Zde jsou k dispozici veškeré informace o nové státní maturitní zkoušce na jediném místě.
  »Celý článek«

 • Testy a zadání společné části maturitní zkoušky

  1. 3. 2018, Radka Evjáková

  Zde jsou ke stažení testy a zadání společné (státní) části maturitní zkoušky z předešlých let, a také ilustrační testy.
  »Celý článek«

 • Vzdělávání pedagogů

  15. 1. 2014, Radka Evjáková

  informace pro pedagogické pracovníky, školení a semináře, kontakty na regionální garanty NIDV.
  »Celý článek«