Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
CERMAT zveřejnil hodnotná data z výsledků maturit

Velmi zajímavá data , zpracovaná přehledně pro koncového uživatele, zveřejnil Cermat k výsledkům státních maturit. ​Lze z nich vyčíst například to, jak se oproti loňsku změnily výsledky maturantů dle jednotlivých typů středoškolského studia. Výsledky mimo jiné dobře ilustrují, že problém se státní maturitou mají zejména žáci nástaveb na učilištích a žáci středních odborných škol. Dále je z nich patrné, jak se v průběhu let změnily počty maturantů studujících v jednotlivých typech středoškolského studia. Je patrné, že ubývá proporčně žáků nástaveb, zatímco přibývá žáků technických SŠ a gymnázií.

Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání publikuje agregované výsledky didaktických testů společné části maturitní zkoušky jarního termínu 2018. 

Ve zveřejněné prezentaci naleznete 

  • souhrnné údaje o úspěšnosti maturantů v didaktických testech v časové řadě, 
  • porovnání úspěšnosti v didaktických testech a profilové zkoušce v časové řadě, 
  • podíly volby předmětů druhé povinné zkoušky v časové řadě 
  • a údaje o výsledcích v českém jazyce, matematice a angličtině (čistá úspěšnost, procentní skór) - souhrnné výsledky a výsledky v rámci jednotlivých oborových skupin. 

Položková data budou na portálu Cermat.cz uvolněna ve strojově čitelné podobě v souladu s plánem zveřejňování dat k 31. červenci 2018. 

Zdroj: EDUin


Autor:  
Vložil/a: Jana Cenková