Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V každém kraji učí alespoň jeden oblíbený pedagog
Ve všech krajích České republiky byly letos nominováni vyučující na ocenění Zlatý Ámos. Ze Zlínského kraje přišly organizátorům celkem čtyři přihlášky. Soutěžící se připravují na regionální kola ankety, která se budou konat v únoru. V březnu se uskuteční v Praze semifinále, veřejné finále a slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů.

Nejvíce přihlášek přišlo ze Středočeského kraje a z Prahy – po deseti. Překvapením je Ústecký kraj, kde žáci nominovali 8 učitelů a kraj Jihočeský, z kterého přišlo 7 přihlášek. Kraje pouze s jednou nominací jsou tři - Karlovarský, Vysočina a Královéhradecký. Ve Zlínském kraji se soutěže zúčastní Lucie Bakalová z Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov, Eva Lužová ze ZŠ T. G. Masaryka Otrokovice, Bohumír Náhlý ze ZŠ Horní Lideč a Michaela Samohýlová ze ZŠ Tlumačov.

Stejně jako v minulých letech převažují učitelky - celkem 47. Na základních školách je letos 41 oblíbených učitelek a 16 oblíbených učitelů. Pouze 9 nominací je ze škol středních (6 žen a 3 muži).

V únoru budou probíhat regionální kola ankety. V nich musí žáci zajímavým, pokud možno originálním způsobem představit porotě své kandidáty na titul nejoblíbenější učitel a obhájit tak nominaci.

„Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi. Jsou to nejoblíbenější učitelky a nejoblíbenější učitelé na jednotlivých školách a uznání jim právem patří,“ dodává k regionálním kolům Hrzal. V krajích, kde jsou nejméně tři nominovaní, bude udělován titul krajský Ámos.

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne v zrcadlových sálech MŠMT 1. března 2018. Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční v pátek 23. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování na webu dětského kanálu ČT také Ámos sympaťák. Kromě toho partneři ankety vyberou nejoblíbenějšího učitele chemie, fyziky, matematiky a českého jazyka.

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v sobotu 24. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.


Zdroj: Zlatý Ámos, www.zlatyamos.cz 
Autor:  
Vložil/a: Jana Galová