Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Rada podpořila projekty škol zaměřené na zvýšení digitální gramotnosti
Rada Zlínského kraje schválila 6 projektových záměrů, které připravují čtyři příspěvkové organizace – krajské střední školy. Tyto projektové záměry nyní jednotlivé školy zpracují do podrobných projektových žádostí, které do 28. února předloží do Operačního programu Výzkum, vývoj vzdělávání. Pokud uspějí, budou se moci pustit do realizace projektů v celkové hodnotě přibližně 52 milionů korun, které budou plně hrazeny z dotací (85% z EU + 15% ze státního rozpočtu).

„Podporujeme naše školy v jejich aktivním přístupu k uplatnění moderních forem vzdělávání s využitím digitálních technologií. Cílem je zkvalitnění školní výuky a její přizpůsobení trendům budoucnosti, protože stále jsou v této oblasti velké rezervy a v zájmu krajského školství je šíření příkladů dobré praxe prostřednictvím inovativních škol," řekl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Své projekty předkládají tyto školy Zlínského kraje:

  • Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod
  • Střední průmyslová škola Otrokovice
  • Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště
  • Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí
Tyto školy, které jsou nositeli jednotlivých projektů, chtějí do jejich realizace zapojit další partnery z řad středních a základních, případně i mateřských škol, aby se zkušenosti s využíváním efektivních vyučovacích postupů mohly co nejvíc mezi žáky a učiteli sdílet.

Například Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod chce v rámci svého projektu aplikovat tzv. kolaborativního robota, který se v současné době řadí mezi největší hity v oblasti programování a robotiky zaměřené na rozvoj informatického myšlení dětí a žáků.


Autor: Helena Mráčková
Vložil/a: Jana Cenková