Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Petr Gazdík osobně navštívil ředitele škol

Se všemi řediteli škol zřizovaných Zlínským krajem, kteří k 31. červenci ukončili své působení ve vedení škol či školských organizací, se během minulého a tohoto týdne osobně sešel radní Zlínského kraje Petr Gazdík, aby jim poděkoval za jejich práci.

„Jsem rád, že jsem měl možnost se všemi řediteli pohovořit a poděkovat jim. Většina z nich dala svým školám, kolegům a žákům hodně poctivého úsilí a udělali vše, co bylo v jejich silách, aby tyto školy měly velmi dobrou úroveň. Mnozí z nich za desítky let ve funkci ředitele vtiskli svoji pozitivní nesmazatelnou stopu tisícům dětí, jejich rodičům i zaměstnancům škol. Za to si zaslouží úctu a respekt,“ řekl radní Petr Gazdík. „Zároveň věřím, že noví nebo staronoví ředitelé po prázdninách do škol vnesou novou energii, která přispěje k dalšímu rozvíjení vysoké kvality vzdělávacího systému ve Zlínském kraji,“ dodal Petr Gazdík.

Před prázdninami proběhly konkurzy na všechny ředitele krajských škol a školských zařízení, kterým podle školského zákona uplynulo k 31. červenci šest let výkonu funkce. Bylo to celkem 53 výběrových řízení; 27 stávajících ředitelů se do výběrových řízení přihlásilo, svou funkci obhájilo a jako ředitelé i nadále pokračují. V 18 případech se stávající ředitelé o možnost re-konkurzu neucházeli a na jejich místa nastupují noví ředitelé vzešlí z výběrových řízení. V pěti případech se současní ředitelé přihlásili, ale funkci neobhájili.

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz

Foto: Jiří BalátAutor: Helena Mráčková
Vložil/a: Jana Cenková