Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejoblíbenějším pedagogem Zlínského kraje je Pavlína Strýčková z Kunovic

Pavlína Strýčková ze Základní školy Kunovice, U Pálenice se 20. 2. 2019 stala vítězkou regionálního kola ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky „Zlatý Ámos“ za Zlínský kraj. Jeho vyhodnocení spojené se slavnostním vyhlášením výsledků proběhlo v prostorách 14I15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně.

Určeno bylo pedagogům ze Zlínského a Jihomoravského kraje, účastnilo se ho celkem 7 kandidátů. Vítěze určila odborná porota na základě přihlášek, pohovorů se všemi kandidáty a obhajob, které se uskutečnily těsně před slavnostním vyhlášením. Během těchto obhajob byl každý pedagog představen prostřednictvím nápaditých prezentací a scének, které si připravili jeho žáci. Účastníky přišli osobně pozdravit také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a krajský radní pro školství Petr Gazdík.

„Mám radost, že takovou soutěž máme. Líbí se mi na ní, že umožňuje žákům, aby se do ní aktivně zapojili, zvolili si svého oblíbeného učitele a především, aby si uměli svoji volbu obhájit, což je již trochu přibližuje dospělému světu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek. Radní Petr Gazdík poděkoval právě žákům za to, že se odhodlali své oblíbené učitele do ankety přihlásit a nominovaným pedagogům řekl: „I kdybyste dnes nevyhráli, tak pro své žáky už nyní nejlepší jste, což je určitě to nejlepší ocenění.“

Vítězka Pavlína Strýčková učí na kunovické základní škole čtyři roky, jedná se o její vůbec první učitelskou štaci. Její aprobací je matematika a tělesná výchova. O své nejoblíbenější učitelce její žáci prozradili: „Žádný z učitelů není tak skvělý, obětavý a zábavný, jako právě ten náš, vlastně ta naše. Často přichází s novými nápady, a i když je někdy tajemná jako „x“ v rovnici, vždy nás mile překvapí. Je to učitelka, se kterou i to nejtěžší učivo zvládneme levou zadní a ještě i s úsměvem. Svoji energii a pozitivní náladu přenáší do našich hodin vrchovatou měrou. Vždy dokáže pomoci a nabídnout řešení. Pokud potřebujeme, najde si na nás vždy čas. Vyslechne nás a je jedno, zda se jedná o problém školní či osobní.“

Za Jihomoravský kraj se dnes vítězem stal Martin Bublák ze Základní školy a Mateřské školy Dolní Kounice a společně s Pavlínou Strýčkovou oba postupují dále, do semifinálového kola soutěže.

„Zlatého Ámose" vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Návrhy do ankety předkládají žáci základních a středních škol nebo členové dětských zájmových sdružení. Posláním ankety je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli, případně mezi dětmi a jejich vedoucími. Na organizaci regionálního kola se podíleli také pracovníci odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

V letošním, již 26. ročníku se regionálních kol účastní celkem 68 pedagogů. Vítězové regionálních kol postupují do semifinále, které proběhne v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve středu 6. března. Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční na Den učitelů, ve čtvrtek 28. března. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v pátek 29. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz
Autor: Jan Vandík
Vložil/a: Radka Dohnalová