Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výzva: 30 středních škol dostane asistenta do výuky angličtiny

Fulbrightova komise v Praze vybírá 30 středních škol ze všech regionů České republiky, na kterých bude v příštím roce školním pomáhat s výukou angličtiny 30 mladých Američanů, absolventů prestižních amerických univerzit. Termín pro přihlášky: 1. 2. 2019.

 

Předpoklady a požadavky

Program je určen středním školám v České republice. Přednost dostávají veřejné školy a školy v menších městech s omezenou možností anglické komunikace s rodilými mluvčími.

Při výběrech škol hraje roli také lokalita. Preferujeme větší školy, kde asistent nebo asistentka osloví více studentů. Velmi malé školy mohou žádat společně s další školou ve městě. Při výběru preferujeme školy, které asistenta pro výuku angličtiny ještě neměly, díky zvýšené podpoře programu však plánujeme asistenty umístit na stejnou školu i opakovaně, nejdříve však po čtyřech letech.

Asistenti jsou kompletně finančně zajištěni svým stipendiem, a to včetně cesty a životních nákladů. Škola však asistentům musí pomoci zařídit odpovídající ubytování (nemusí na ubytování finančně přispívat).

Dále také škola musí asistentům zajistit podporu od ostatních učitelů, se kterými budou sdílet výuku.

 

Informace o přidělení asistenta školám sdělíme nejpozději během dubna.

 

Pro zařazení do výběrového řízení vyplňte elektronickou přihlášku.

Vyplnění přihlášky online, pomocí jednoduchého dotazníku Google Forms, jednoznačně preferujeme. V případě, že Vám tato varianta nevyhovuje, je možné také vyplnit dokument   Žádost-o-ETAs-pro-školy se stejnými otázkami a zaslat nám finální verzi e-mailem. Žádáte-li společně s další školou, obě školy vyplní přihlášku zvlášť a v poslední kolonce dotazníku uvedou název partnerské školy.

 

V případě dotazů k programu se obracejte na koordinátorku programu Kristýnu Džmuráňovou, e-mail: dzmuranova@fulbright.cz

 

Detailní informace naleznete na stránkách Fulbrightovy komise v sekci Chci získat asistenta pro výuku angličtiny.

 

Zážitky a postřehy bývalých stipendistů z pobytu v České republice si lze přečíst na blogu zde http://czechfulbright.blogspot.cz/


Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová