Pedagogická škola v Kroměříži umožní svým studentům stáže v zahraničí

20. září 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Petr Vaculík
Pedagogická škola v Kroměříži umožní svým studentům stáže v zahraničí

„Výuka v mateřských školách a práce se seniory napříč Evropou“ je název nového mezinárodního projektu Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž. Během následujících 18 měsíců vyjede za praxí do zahraničí celkem 30 studentek a studentů.

Záměrem projektu není jen procvičení a upevnění kompetencí studentů školy v oblastech předškolního vzdělávání a sociální péče o seniory, ale i snaha zmapovat systémy předškolní péče a péče o seniory v partnerských zemích a přenést získané poznatky do denní praxe. Studenti vyjedou do Portugalska, Polska a Irska, kde budou po dobu dvou týdnů získávat praktické zkušenosti ve svém oboru studia.

Žáci a studenti oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika budou pracovat v mateřských školách a studenti Sociální pedagogiky v sociálních zařízeních/domovech pro seniory.

V plánu jsou 3 běhy krátkodobých mobilit (short-term mobility of VET learners) v rozmezí 18 měsíců do tří cílových zemí Evropské unie – Portugalska, Polska a Irska. Do každé země vycestuje 10 studentů, celkem se tedy projektu zúčastní 30 různých účastníků.

V říjnu započne výběr studentů pro první výjezd, následovat bude jejich odborná a jazyková příprava před odjezdem. Koordinátor školy nejdříve navštíví osobně cílová pracoviště a dohodne podmínky výkonu praxe studentů a způsob vykazování a započtení JVU (jednotky výsledků učení). V únoru 2022 odstartuje první samotná odborná stáž v Portugalsku, následovat bude v březnu Polsko a v listopadu Irsko. Mezitím budou probíhat diseminační aktivity.

Trvání projektu: 1. 9. 2021 – 1. 3. 2023

Koordinátor projektu: Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž

Partnerské organizace:

  • APLICAPROPOSTA LDA, Portugalsko, Braga
  • Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych, Polsko, Zawiercie
  • The Ralf Partnership, Irsko, Limerick

 

Projekt je podpořen programem Evropské komise Erasmus+