Online kurz Digitální směna

18. listopad 2022
Mediální výchova
Autor/ka článku: Michaela Valášková
Online kurz Digitální směna

Držme digitální kroku spolu. 44 % občanů České republiky stojí před digitální propastí a bez motivace a podpory ji nedokážou nebo nejsou ochotni přeskočit. Jsou oběťmi falešných obchodů, profilů na sociálních sítích i informací, neumí napsat vhodný email možnému zaměstnavateli, vyhledat nejlepší dopravní spoj, úředníka na webu magistrátu, pomoc.

Také úroveň digitálních dovedností ovlivňuje kvalitu života, proto prosím podpořte ve vzdělávání sebe či druhé a sdílejte s námi možnost vzdělat se v online kurzu Digitální směna. Ten vznikl v komunitě dobrovolníků GUG.cz díky The Digital Collective a Google.org a pro zájemce a zájemkyně je tedy za 0 Kč. Cílem kurzu je posílit digitální dovednosti v následujících oblastech jako např.:

  • uplatnění se na trhu práce,
  • bezpečnost na internetu,
  • praktik podvodných e-shopů,
  • využití technologie při cestování,
  • online komunikace s úřady či dalšími institucemi ad.

Obsah vzdělávání následuje evropský rámec DigComp 2.2. Je určen komukoliv, partnerce, absolventům škol evidovaným na úřadu práce, kolegům, kamarádovi i Vašim prarodičům ad. Ti mohou (ale nemusí) mít různá životní omezení, která jim mohla k získání těchto dovedností doposud bránit.

V kurzu studenty a studentky vedeme k tomu, aby si vytvořili studijní návyky, a vysvětlujeme důležitost celoživotního vzdělávání v kontextu exponenciálního rozvoje technologií, který zažíváme všichni.

 

Zdroj: Gug.cz