Online dny otevřených dveří na SPŠ Otrokovice

24. listopad 2020
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jana Cenková
Online dny otevřených dveří na SPŠ Otrokovice

V měsíci listopadu každoročně probíhají veletrhy a přehlídky středních škol a jednotlivé školy zahajují své dny otevřených dveří. Tyto dny jsou určeny především žákům základních škol a jejich rodičům. Návštěvníci dnů otevřených dveří získávají přehled o aktuální nabídce škol a oborů v jednotlivých městech našeho kraje a čerpají informace důležité pro rozhodnutí o výběru vhodné střední školy.

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci však konání přehlídek a dnů otevřených dveří v klasické podobě není možné. Část středních škol se však korovanirovou krizí nenechala odradit a rozhodla se uspořádat své dny otevřených dveří online formou.

Jednou z těchto škol našeho kraje je Střední průmyslová škola Otrokovice, která zve k prohlídce školy prostřednictvím aplikace MS TEAMS. Tato aplikace byla zvolena z toho důvodu, že v současnosti veškerá on-line výuka ve škole probíhá právě tímto způsobem. Po registraci vstoupí návštěvníci do on-line prostoru, kde si vyberou, o jaké informace mají zájem a kde na ně poté čekají učitelé se zajímavými vstupy a informacemi o jednotlivých oborech a aktivitách školy.  V případě zájmu je možné se zapojit do chatu, podívat se na videa či učební plány jednotlivých oborů. Z pohodlí domova mohou zájemci absolvovat také virtuální prohlídku školy.

Součástí on-line dne otevřených dveří připravila SPŠ Otrokovice také zajímavé přednášky nejen svých učitelů, ale i veřejně uznávaných odborníků. Například živou přednášku vysílanou speciálně pro školu předním vědcem a popularizátorem vědy doktorem Michael Londesboroughem o aplikované chemii a jejím uplatnění či živou přednášku o moderních trendech v automobilovém průmyslu. Návštěvníci se také dozví o novinkách společnosti Microsoft a jejich programu Studentské trenérské centrum, jehož prostřednictvím jsou připravování žáci jako budoucí odborníci pro různé oblasti IT.

Všichni zájemci se mohou zaregistrovat na webových stránkách školy a ve dnech 27. a 28. listopadu se zúčastnit této jedinečné on-line prezentace.