Online debata k digitálním pomůckám ve školách

22. listopad 2023
Vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Autor/ka článku: MŠMT ČR
Online debata k digitálním pomůckám ve školách

V rámci metodické podpory, kterou MŠMT každoročně školám poskytuje, proběhne ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem (NPI) živě streamovaná debata, kterou můžete sledovat online již 29. 11. 2023 od 15 hodin. Motto setkání je: “Pokročilé, nebo základní digitální pomůcky? Rozhodují potřeby žáků”.

Anna Stočesová Martinková, vedoucí Oddělení podpory digitálního vzdělávání MŠMT, shrne základní informace o účelu, podmínkách a kritériích stanovených pro čerpání finančních prostředků na vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami. Zaměří se také na prevenci digitální propasti a pořizování mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky.

Ředitelé škol, ICT koordinátoři a učitelé se dozvědí, jaké pokročilé digitální technologie jsou považovány za vhodné pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí. Zazní také příklady dobré praxe pro prevenci digitální propasti. A také, na jaké otázky budou školy odpovídat na počátku roku 2024 v povinném sběru dat v rámci závěrečného vyúčtování k přidělených finančních prostředků školám za rok 2023. Budou představeny také noviny pro rok 2024.

U kulatého stolu se v debatě setkají také Olga Janoušková, ředitelka ZŠ Zdenky Bauerové, Roztoky u Prahy, která se podělí o své zkušenosti s výběrem inspirativních digitálních učebních pomůcek, které pro své žáky pořídili a využívají je ve všech vzdělávacích oblastech. Se svými zkušenostmi k tématu prevence digitální propasti se podělí Jan Pobuda, zástupce ředitelky ZŠ Trmice, Ústí nad Labem. Zástupce za IT guru Petr Nepustil vysvětlí, jakou podporu nabízejí školám po celou dobu jejich rozhodování, a to od zhodnocení školní infrastruktury, správy digitálních zařízení až po vhodný výběr pokročilých digitálních učebních pomůcek pro žáky přizpůsobený potřebám školy.

Debata bude trvat jednu hodinu, čas bude vyhrazen také na Vaše otázky.

Odkaz na streamovanou živou debatu najdete na YouTube.

 

Zdroj: MŠMT ČR