On-line hra na téma Voda v krajině

27. listopad 2020
Výuka online
Autor/ka článku: Jana Cenková
On-line hra na téma Voda v krajině

Zaměstnanec Muzea regionu Valašsko a zároveň učitel zeměpisu na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí Mgr. Jan Husák nabízí vzdělávací on-line hru ze své tvorby s názvem „Pozor, povodeň!“

Hra zábavnou a názornou formou přibližuje problematiku vody v krajině a je dobře využitelná při distanční i při prezenční výuce. V muzeu tuto hru vyvinul před 8 lety, stále ji využívá a zaznamenal na ni pozitivní reakce. “Uvědomuji si, a sám také zažívám, komplikovanost výuky na dálku a proto věřím, že Vám hra výuku zpříjemní a zpestří a že pro ni najdete uplatnění nejen v přírodovědě, vlastivědě a zeměpisu, ale i v dalších předmětech”. 

Prvním krokem k získání online hry je vyplnění registračního dotazníku v odkazu níže, kterým na sebe dáte kontakt a obratem Vám bude zaslán odkaz na hru a instrukce pro práci s ní. V rámci spolupráce budete požádáni:

  • využít hru ve výuce
  • zadat Vašim žákům 2 on-line kvízy před hrou a po hře (v podobě domácího úkolu)
  • vyplnit závěrečný hodnotící on-line formulář

Všechny formuláře a kvízy splňují normy GDPR a jejich vyplnění zabere cca 10 min. Díky tomuto výzkumu bude autor schopen vyhodnotit nejen edukační dopad hry, ale také získá zpětnou vazbu na hru a inspiraci pro další podobnou tvorbu. Z výsledků dotazníků má v plánu vytvořit odbornou studii, kterou Vám posléze s ochotou poskytne.

Na závěr Vám jako poděkování za spolupráci bude zasláno výukové video z vlastní tvorby věnované tématu „Voda v krajině“ a odkaz na další environmentálně laděnou hru z tvorby Muzea regionu Valašsko.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ naleznete v odkazu.