Obrovský úspěch studentů Střední odborné školy Luhačovice ve výtvarné soutěži

22. září 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jana Šuráňová
Obrovský úspěch studentů Střední odborné školy Luhačovice ve výtvarné soutěži

Organizátoři výtvarné přehlídky s názvem ”BOJ S PANDEMIÍ, kterými jsou Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky, pod záštitami předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Roberta Plagy a Asociace krajů České republiky vyhlásili soutěž k uctění těch, kteří v každodenním životě dělali, resp. dělají maximum, případně obětovali své zdraví a v některých případech i životy pro to, aby dopady celosvětové pandemie byly pro občany naší země co nejmenší.

Hlavním cílem výtvarné přehlídky bylo dát impuls mladým lidem, ale i dalším umělcům, k zamyšlení nad vlnou pomoci potřebným lidem v regionech či nad dramatickými situacemi při záchraně zdraví a životů.

Soutěž probíhala ve třech věkových kategoriích na témata

“Naši dnešní hrdinové” (podtémata pomoc potřebným a v první linii) a “Jak to vidím a cítím já (podtémata v mé rodině a život venku, či ve škole)

V rámci Zlínského kraje získali studenti Střední odborné školy Luhačovice 2 ze 3 ocenění:

Erika Zerzanová v kategorii 15 – 18 let
Damián Havel v kategorii 18 – 26 let

Předání ocenění proběhlo slavnostně 20. září v Palmovém skleníku Květné zahrady Kroměříž na vernisáži otevření krajské výstavy Zlínského kraje se stejným názvem „Boj s pandemií“.

Práce Damiána Havla postoupila i na celostátní přehlídku v rámci této soutěže.