Obchodní akademie Uherské Hradiště přivítala školní rok s novou elektroinstalací a modernějším výtahem

13. září 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Iva Mráčková
Obchodní akademie Uherské Hradiště přivítala školní rok s novou elektroinstalací a modernějším výtahem

Během loňských a letošních letních prázdnin prošla Obchodní akademie v Uherském Hradišti zásadními úpravami elektroinstalace v celé budově školy a proběhla zde také oprava výtahu. Všechny práce byly úspěšně dokončeny v termínu, takže na studenty, vyučující a další zaměstnance školy čekalo po prázdninách nové osvětlení, kvalitnější zapojení počítačů i moderní výtah.

Budova, v níž se škola nachází, stojí v prostoru bývalé jezuitské zahrady v Nádražní ulici už více než 150 let. Kouzelná historická atmosféra se zde však snoubí s moderním a funkčním vybavením. „Dobře fungující technika nám umožňuje držet krok s moderními trendy ve výuce, ale usnadňuje třeba také vzdělávání zdravotně znevýhodněných studentů, kterým se naše škola dlouhodobě snaží poskytovat co nejlepší podmínky,“ vysvětluje ředitel školy, Ing. Jiří Durďák.

S rekonstrukcí silnoproudé elektroinstalace se začalo už v letních měsících loňského roku, kdy se pracovalo ve třetím podlaží a montovaly se nové hlavní rozvody. V letošní druhé fázi se práce přesunuly do nižších pater a koncem srpna zhotovitel, TRADIX realizace, s.r.o., rekonstrukci úspěšně ukončil. Školu rozzářila nová svítidla a v učebnách bylo zmodernizováno zapojení PC sestav. Celkové náklady úprav dosáhly výše 7 milionů korun.

Druhou plánovanou akcí byla výměna výtahu. Tu ještě před prázdninami, v červnu letošního roku, uskutečnila firma Vymyslický – Výtahy, spol. s r.o. Původní výtah z roku 1997 byl při rekonstrukci nahrazen moderním a bezbariérovým, který zaručuje bezpečný a bezproblémový pohyb hendikepovaných osob mezi jednotlivými podlažími. Výměna výtahu vyšla na 1,1 milionu korun.

„S výsledkem oprav jsem velmi spokojen a vidím v něm pro školu výraznou přidanou hodnotu. Velké poděkování patří také Zlínskému kraji, zřizovateli školy, jehož finanční podpora nám umožnila úpravy realizovat,“ dodává Jiří Durďák.