Nový školní rok přinesl sekundánům GJŠ Zlín nový předmět

4. říjen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jiřina Juřičková
Nový školní rok přinesl sekundánům GJŠ Zlín nový předmět

Začátek školního roku 2022-23 proběhl na nižším stupni Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín ve znamení novinek.

Loňští terciáni a kvartáni obdrželi certifikáty o absolvování kurzu Centra pro talentovanou mládež (CTM) Start with Science B.  Zaměření kurzu bylo přírodovědné, žáci zvládli Základy teorie vědy a Základy biologie a chemie, a to celé v anglickém jazyce.

Pilotní ověřování kurzu Star with Science B a zpětná vazba od žáků i učitelů pomohly vedení školy k závěrečnému rozhodnutí o jeho zařazení do stálého rozvrhu v sekundě nižšího gymnázia. Od tohoto školního roku tedy sekundáni nový předmět, který pod vedením učitelů i lektorů CTM absolvují všichni žáci třídy.

Kurz Start with Science B se skládá nejen z teorie jednotlivých vědních oborů, ale také z praktických experimentů. Náročnost předmětu zvyšuje také komunikační jazyk, kterým je angličtina.

Pevně věříme, že zavedení tohoto předmětu přinese žákům nové možnosti a impulsy, posílí jejich komunikační schopnosti v cizím jazyce a v neposlední řadě je naučí, jak zvládnout plánování času, samostudium a samostatné rozhodování.