Nový ročník projektu KPBI právě startuje!

21. září 2021
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Radim Sukop
Nový ročník projektu KPBI právě startuje!

Žáci a studenti se mohou od 20. září 2021 do 28. února 2022 opět účastnit soutěží s projektem Kraje pro bezpečný internet. Projekt nabízí nejen možnost soutěžit a vyhrát hodnotné ceny, ale také dozvědět se, jak se bezpečně pohybovat na internetu a zodpovědně používat každodenní IT technologie.

Pro žáky a studenty jsou na webových stránkách Projektu kraje pro bezpečný internet (KPBI), www.kpbi.cz, připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si mohou po absolvování soutěžního kvízu ověřit své znalosti také v nadstavbové části v Kvízu PLUS. Ten je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. I zde se soutěží o hodnotné ceny od partnerů projektu společnosti Microsoft a GORDIC.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit rovněž úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou, kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

Soubory ke stažení