Nový ministr školství Petr Gazdík byl uveden do úřadu

22. prosinec 2021
Aktuality
Autor/ka článku: MŠMT
Nový ministr školství Petr Gazdík byl uveden do úřadu

Premiér Petr Fiala 18. 12. 2021 slavnostně uvedl do funkce nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Gazdíka. Na tiskové konferenci spolu představili priority nové vlády pro další směřování resortu školství a vzdělávání v České republice. Ministr Gazdík rovněž uvedl, že bývalý ministr Robert Plaga bude jeho politickým náměstkem.

“Petr Gazdík je zkušený politik, který má velké zkušenosti z komunální a regionální politiky a který se dlouhodobě zabývá oblastí školství. Jsem přesvědčen, že to je ten pravý člověk pro to, aby v této době mohl řídit resort, který je rozsáhlý, který je mimořádně důležitý a který bude i do budoucna vyžadovat řadu změn tak, aby školství dobře dokázalo reagovat na výzvy, které před ním stojí, a abychom měli školy, které připravují naše děti a mladé lidi pro život ve společnosti 21. století,” řekl při slavnostním uvedení nového ministra školství Petra Gazdíka premiér Petr Fiala. “Jsme na ministerstvu, které jsem měl v letech 2012 a 2013 tu čest vést a na tu dobu vzpomínám velmi rád. Odcházející ministr Robert Plaga patřil k výjimkám z předcházející vlády – pravidelně konzultoval věci s opozicí, informoval nás o svých krocích a vedl dialog, tedy věřím, že zde bude určitá kontinuita,” dodal ve svém vystoupení na tiskové konferenci předseda vlády.

“Klíčovým slovem, které zmínil pan premiér, je kontinuita. Ministerstvo školství bude ministerstvem, které může navazovat na práci vykonanou v uplynulém volebním období. Klíčovým dokumentem je Strategie 2030+, která je vydiskutována jak s odbornou veřejností, tak má i politickou shodu napříč politickým spektrem. Naším zásadním úkolem bude uvést ji do života, uvést ji do podoby, která se dotkne každodenního života každé vzdělávací instituce v České republice,” řekl Petr Gazdík na své první tiskové konferenci v roli ministra školství, mládeže a tělovýchovy. “Dalšími klíčovými slovy jsou motivace, ale také rodiče a veřejnost, protože my a naše vláda budeme muset vysvětlit změny ve vzdělávání zejména rodičům. Každý jsme chodili do školy a každý chceme pro naše děti to nejlepší a myslíme si, že tak, jak jsme se učili my, se musí učit i naše děti. Ale ta doba už je někde jinde a to musíme veřejnosti vysvětlit. Budou to nelehké čtyři roky. Naštěstí mám ale tu čest navazovat na práci svých předchůdců, včetně pana premiéra,” uzavřel nový ministr školství Gazdík. Při svém jmenování rovněž ocenil konstruktivní přístup svého předchůdce v úřadu Roberta Plagy. “Dohodli jsme se, že bude na MŠMT pokračovat jako můj politický náměstek,” řekl Petr Gazdík.

Medailonek nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Gazdíka naleznete na stránkách Úřadu vlády.