Noc filmových nadějí – festival studentských filmů

23. květen 2022
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Jana Cenková
Noc filmových nadějí – festival studentských filmů

Festival Noc filmových nadějí je projekt TV NOVA, kterým chce podpořit studentskou filmovou tvorbu a ukázat tyto filmy široké veřejnosti. Výběr těch nejlepších filmů bude odvysílán v rámci čtyřhodinového maratonu na hlavním kanále TV NOVA a vítězné filmy pak ve speciálním pořadu Noc filmových nadějí – Vycházející hvězdy, který bude uveden 26.11. v odpoledních hodinách na NOVA CINEMA.

Letos již potřetí v historii festivalu otevíráme kategorii FILM FILMAŘE DO 15 LET, kdy chceme dát příležitost i žákyním a žákům na základních školách, ukázat jejich práci našim divákům a podpořit je v jejich snu stát se profesionálním filmařem.

Děti mohou točit filmy na libovolné téma a můžou si zvolit jakékoliv zpracování. Mohou vytvořit hraný film, dokument nebo i animovaný film. Filmy mohou být natáčeny jakýmkoliv způsobem, například mobilním telefonem.

Ty nejlepší filmy zařadíme po bok filmů studentů tradičních vysokých škol jako FAMU nebo Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku a odvysíláme je v pořadu Noc filmových nadějí na TV NOVA.

Pro vítěze jednotlivých kategorií je připravena odměna 50.000 korun. O vítězích bude rozhodovat odborná porota složená z filmových a televizních profesionálů.

Přihlas svůj film a staň se součástí přehlídky nejlepších českých studentských filmů! Uzávěrka pro přihlášení je 11. 9. 2022 do 24:00 hodin.

Do festivalu se žákyně a žáci mohou přihlásit na webové stránce TVnova.cz.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte výkonného producenta Hynka Lorence na hynek.lorenc@nova.cz nebo na tel. +420725529662.