Nejsem oběť fejku!

29. březen 2021
Mediální výchova
Autor/ka článku: Lenka Kodrlová
Nejsem oběť fejku!

Nejsem oběť fejku je interaktivní online vzdělávací hra pro žáky 7. až 9. tříd základních škol a 1. ročník škol středních. Formou únikové hry přibližuje problematiku porozumění textu, kritického myšlení, ověřování informací i tvorbou vlastního mediálního sdělení.  Hra je pojata jako detektivní pátrání po tom, jak se skutečně událost, o které informuje emočně podbarvený článek, stala.

Únikových místností je celkem 5 a každá obsahuje 3-5 úkolů, jejichž řešení hráče dovede k poslednímu kvízu v podobě zámečku. Odemknutí zámku následně hráče pustí do další místnosti. Hra obsahuje kvízy, doplňování textů, videa, podcasty, šifry a další aktivity. Po splnění všech úkolů si hráč může stáhnout svůj certifikát.

Vzdělávací aktivita je připravena v celkem 4 variantách, lze ji hrát online na distanční výuce naráz nebo postupně, případně ji lze používat ve výuce a prokládat s offline aktivitami, nebo ji také využít během školního projektového dne.

Má-li vaše škola zájem o jakoukoliv variantu, neváhejte se na obrátit na Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště prostřednictvím tohoto dotazníku. Další informace naleznete na webových stránkách ICM Uherské Hradiště.