Nejlepší truhlář Zlínského a Jihomoravského kraje studuje na SŠNO Bystřice pod Hostýnem

18. listopad 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Olga Pastyříková
Nejlepší truhlář Zlínského a Jihomoravského kraje studuje na SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Ve středu 10. listopadu se v Masarykově střední škole Letovice uskutečnilo regionální kolo celostátní soutěže učňů oboru Truhlář pro Zlínský a Jihomoravský kraj vyhlašované Klastrem českých nábytkářů s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.

Devátého ročníku soutěže se zúčastnilo 22 nejschopnějších žáků oboru 33-56-H/01 Truhlář z 11 středních škol Jihomoravského a Zlínského kraje. Každá škola byla zastoupena dvěma žáky.

Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace pouze s použitím ručního nářadí hlavolam z bukového dřeva. Hodnotícím  kritériem bylo zejména dodržení rozměrů podle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, funkčnost výrobku, celkový vzhled a dodržování bezpečnosti práce.

Vítězem regionální kola soutěže učňů oboru Truhlář za Zlínský kraj a také absolutním vítězem soutěže za oba kraje s 93 body ze 100 možných byl vyhlášen předsedou hodnotící komise Radimem Gerbrichem Martin Dědek ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Celostátní finálové kolo se uskuteční na Výstavišti BVV Brno při konání mezinárodního veletrhu nábytku MOBITEX 2022.