Nejinspirativnější středoškolský časopis je z Gymnázia Uherské Hradiště

10. květen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jaroslav Březina
Nejinspirativnější středoškolský časopis je z Gymnázia Uherské Hradiště

Noviny studentů Gymnázia Uherské Hradiště s neobvyklým názvem TRUŇK zvítězily ve třináctém ročníku soutěže o Nejinspirativnější středoškolský časopis roku, kterou pořádá Odborový svaz novinářů a pracovníků médií ČR!

V roce 2019 postup mezi 10 finalistů, v roce 2020 krásné 3. místo, loni skvělé 2. místo v kategorii Tištěné časopisy a 1. místo mezi e-Časopisy a v letošním roce dokonce absolutní prvenství ve sloučené kategorii elektronické a tištěné vydání!

„Náš časopis je obrazem studentů, kteří do něj přispívají. Objevují se v něm nejen zpravodajské a publicistické články, ale tradičně také literární tvorba, která tvoří nedílnou součást každého čísla. Tento historický výsledek je pro nás odměnou za dlouhodobou a vytrvalou práci a samozřejmě i povzbuzením a motivací k další činnosti. Uznání a velký dík patří všem, kteří se na realizaci TRUŇKU podílejí,“ ocenil práci celé redakce Jaroslav Březina, odpovědný redaktor.

Po několikaměsíční mravenčí práci se podařilo současným i bývalým redaktorům také sestavit digitalizovaný archiv všech (dohledaných) vydání TRUŇKU, jehož první číslo vyšlo již v roce 2007. Archiv prozatím zahrnuje 81 vydání, včetně prvních čísel, několika speciálů a literárních sbírek. Jednotlivá čísla si tak můžete prolistovat na TRUŇK – Gymnázium Uherské Hradiště (guh.cz).