Necháváme jejich talent vyrůst – i o prázdninách!

3. srpen 2020
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Marika Blažková
Necháváme jejich talent vyrůst – i o prázdninách!

Ani o letních měsících nenechávají žáci z uherskohradišťské ZUŠky ležet svůj talent ladem. A tak zatímco jiné děti prázdninují, vydávají se na různé vzdělávací kurzy, kde je kromě umění čekají také nová přátelství a spousta zábavy i radost z objevování.

Léto ve znamení hudby

Celkem osm nadaných žáků hudebního oboru škola podpoří i finančně a na kurzy, kterých se zúčastní i sedm pedagogů, jim přispívá. Letos děti navštíví klavírní kurzy v Mikulově, letní houslové kurzy Konzervatoře Brno a také ve Žďáru nad Sázavou.

Výtvarné kurzy

Hned první prázdninové dny (1.–3. 7. 2020) probíhaly na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti v duchu letních výtvarných kurzů. Žáci paní učitelky Radmily Doskočilové nejenže si malovali na hedvábí v rámu nebo textilní tašky, ale malbou dekorovali i obyčejné keramické květináče. Učili se vyvazovat trička pro batikování a vyráběli náramky z nejrůznějších korálků. To, že už začaly prázdniny a sedí ve škole, jim vůbec nevadilo. Náramně si to všichni užili.

Taneční kurzy

Že se v tanci ukrývá krása i dobrodružství, poodhalí šedesátka žáků ZUŠky na konci srpna. O své umění se s dětmi podělí učitelka tanečního oboru Jana Trubačíková, která si pro ně připravila taneční kurz.