Navrhnout kampaň během 24 hodin? Pro studenty UTB žádný problém

2. prosinec 2022
Výchova k podnikavosti
Autor/ka článku: Jitka Honsová
Navrhnout kampaň během 24 hodin? Pro studenty UTB žádný problém

Druhý ročník soutěže Ideathon UTB, která studentům umožňuje spolupráci s praxí, zná své vítěze. Porotu složenou ze zástupců organizací ze Zlínského kraje a děkanů všech fakult zlínské univerzity nejvíce ohromil nápad kampaně pro Městské divadlo Zlín.

Vítězný tým složený ze studentek Elišky Panenkové a Adély Vondroušové z Fakulty multimediálních komunikací a Adama Ondriaše z Fakulty managementu a ekonomiky vytvořili pro zlínské divadlo nový koncept využití prostoru Dílny a komunikaci zaměřenou na vysokoškolské studenty ve Zlíně.

„Cením si toho, že nás Univerzita Tomáše Bati přizvala k projektu, který kvituje spolupráci všech fakult a vybraných organizací v kraji. Jde vidět, že studenti mají o divadlo zájem, není jim lhostejná jeho budoucnost a rádi se budou podílet na jeho rozvoji. Jejich zápal jde vidět i na tom, že si téma volili navíc, dobrovolně, “ řekl Josef Morávek, ředitel Městského divadla Zlín. Dodal, že s vítězi již brzy zahájí další spolupráci.

Zástupci z 5 organizací ze Zlínského kraje si od 60 studentů vyslechli návrhy řešení témat v 15 prezentacích. Na druhém místě skončil tým, který zpracoval mobilní aplikaci pro Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje a na třetím místě se umístilo zpracování podoby chystaného kreativního centra ve Zlíně nebo Uherském Hradišti.

Dvoudenní soutěž doprovázely intenzivní workshopy, během kterých se studenti naučili řešit problémy pomocí design thinkingových metod, spolupracovat mezi sebou v týmu nebo to, jak upoutat pozornost při prezentaci.

Soutěž Ideathon UTB organizuje pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně UPPER – Centrum kreativních průmyslů a podnikání spolu se zástupci všech fakult zlínské univerzity, Technologické inovační centrum ve Zlíně a agentura CzechInvest s programem Technologická inkubace.

Akce se konala pod záštitou ministra pro evropské záležitosti doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D.