Najděte partnery pro odborné stáže žáků i pedagogů v Evropské unii

2. březen 2022
Mezinárodní spolupráce ve školství a vzdělávání
Autor/ka článku: Dům zahraniční spolupráce
Najděte partnery pro odborné stáže žáků i pedagogů v Evropské unii

Hledáte partnery pro odborné stáže v Evropské unii? Využijte novou, bezplatnou online platformu erasmobility.eu. Po vytvoření vlastního profilu můžete navázat kontakt s dalšími organizacemi aktivními v oblasti odborného vzdělávání a přípravy. Platforma slouží pro sjednávání zahraničních stáží pro žákyně a žáky i učitelky a učitele. Vyhledávat v ní můžete podle země, oboru nebo typu mobility.

Erasmobility je platforma, která usnadňuje vyhledávání odborných škol, které pomáhají organizovat pracovní stáže pro studenty a učitele v Evropské unii i v zemích přidružených k programu Erasmus+.

Centra, která propagují Erasmobilitu, jsou již řadu let zapojena do projektů mobility KA1 a ze zkušenosti víme, že ty mobility, ve kterých si výuková centra navzájem pomáhají při jejich organizaci, jsou zdaleka nejlepší z následujících důvodů:

1. Reciprocita je zárukou kvality, každé centrum se snaží nabídnout studentům v zahraničí co nejvíce, protože chtějí, aby totéž dělalo i druhé centrum se svými studenty.

2. Všechna střediska odborného vzdělávání mají přístup k široké škále místních společností, což nám umožňuje vybrat společnosti, které nejlépe vyhovují a rozumí studentům z jiných zemí EU.

3. Nabízí studentům možnost sdílet zkušenosti prostřednictvím workshopů nebo formativních aktivit se studenty, kteří absolvují stejný výcvik ve vybrané zemi. To obohacuje studenty osobně, sociálně i kulturně.

Navštivte odkaz Erasmobility – Work placement exchanges Platform, zaregistrujte svou školu a vyhledávejte partnerské školy podle sektoru nebo země. V tuto chvíli je v registru více než 1000 organizací z 29 zemí.