Nabídka tvořivých programů k výstavě ilustrátorky Marie Fischerové-Kvěchové

4. květen 2022
Nabídka vzdělávacích programů pro školy
Autor/ka článku: Adéla Šimová
Nabídka tvořivých programů k výstavě ilustrátorky Marie Fischerové-Kvěchové

Oddělení muzejní pedagogiky připravilo k výstavě HLAVU VZŮRU! FURT SE DE! Fischerovi a Marie Fischerová-Kvěchová, která probíhá v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně do 28. 8. 2022, vzdělávací tvořivé programy pro mateřské a základní školy.

Školní třídy mohou programy navštívit od 2. 5. do 30. 6. 2022, termín je nutné objednat na e-mailu edukace@muzeum-zlin.cz nebo telefonicky na 573 032 3xx (19, 20, 21).

Malované radosti

Prostřednictvím barev, hraček a dětských her se seznámíme s ilustrátorkou a milující maminkou Marií Fischerovou–Kvěchovou. Vyrobíme si postavičku z papíru, navrhneme a vytvoříme pro ni papírové oblečení a s ní vstoupíme do malířčiných obrazů a obrázků.

Délka programu: 75–90 minut
Cílová skupina: MŠ a 1. – 2. ročník ZŠ

Povím Ti příběh

Seznamte se s ilustrátorkou dětských knih Marií Fischerovou–Kvěchovou a její láskou pro kreslení i lidovou poezii. Pomocí jejích malebných obrázků a vzorů si vymyslíme vlastní příběhy, které neožijí jenom v našich představách, ale dokonce v knížce, kterou si společně vytvoříme, doplníme ilustracemi, předsádkou i obálkou. Program zakončí společné čtení příběhů.

Délka programu: 90 minut
Cílová skupina: 3. – 7. ročník ZŠ

Červený šátečku kolem se toč

Malířka Marie Fischerová–Kvěchová ráda navštěvovala moravský venkov, kde trávila s rodinou letní měsíce a do svých skicářů zachycovala krásu místních krojů. Inspiraci z lidového prostředí pak převedla například do návrhů vzorů na látky. Krojovou součástku – šátek – ozdobíme vlastním vzorem a naučíme se základní úvazy.

Délka programu: 90 minut
Cílová skupina: 5. – 9. ročník ZŠ

 

Více informací k výstavě HLAVU VZHŮRU! FURT SE DE! najdete na webových stránkách muzea.

JEDNOTNÉ VSTUPNÉ: děti 25 Kč, pedagogický doprovod zdarma

 

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
14. budova, 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Vavrečkova 7040, Zlín
www.muzeum-zlin.cz