Nabídka odborných T-exkurzí v rámci Talnetu

16. duben 2021
Průřezová témata
Autor/ka článku: Jana Ševcová
Nabídka odborných T-exkurzí v rámci Talnetu

Talnet, program realizovaný Národním pedagogickým institutem ČR, nabízí na letošní jaro dvě distanční T-exkurze s harmonogramem speciálně upraveným takovým způsobem, aby bylo možné je zvládnout i na dálku. Více informací naleznete uvnitř článku.

Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pochází vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy? Chcete si zalétat s dronem? Dovedete zůstat v létě cool?

Každé jaro vyrazí Talneťáci spolu s odborníky do terénu objevovat svět. Aktuální epidemiologická situace sice společným výletům nepřeje, vy však můžete na T-exkurzi vyrazit i tak! Talnet, program pro nadané realizovaný Národním pedagogickým institutem ČR, nabízí na letošní jaro dvě distanční T-exkurze s harmonogramem speciálně upraveným takovým způsobem, aby bylo možné je zvládnout i na dálku.

A co to ty T-exkurze vlastně jsou? Jedná se o aktivity zaměřené na zajímavá témata, kde si mnohé vyzkoušíte na vlastní kůži a poznáte jak odborníky z oboru, tak i nové kamarády, které zajímá to samé, co vás. V každé z T-exkurzí vás nyní čekají dvě společná online setkání, mezi kterými budete mít možnost prozkoumat své nejbližší okolí sami (anebo v případě příznivé epidemiologické situace vybranou oblast společně s lektorem a dalšími účastníky). Na prvním setkání, které se odehraje po teoretické online přípravě, s instruktorem proberete, co, kde a jak vlastně máte hledat. Na tom druhém si pak ukážete výsledky vlastního bádání, které budete dále diskutovat. Nedílnou součástí T-exkurze je i zpracování vlastních postřehů do tzv. T-reportu, kde se můžete realizovat i umělecky.

 

Pro jaro 2021 jsou plánovány tyto T-exkurze:

Za hmyzem do terénu!                 pro mládež ve věku 13–19 let                    online schůzky 6. 5. a 22. 5.

Migranti v našem městě             pro mládež ve věku 12–19 let                    online schůzky 11. 5. a 28. 5.

 

Aktuální nabídka T-exkurzí včetně přihlášky a ukázky T-reportů z dříve proběhlých T-exkurzí je k nalezení na https://www.talnet.cz/aktivity/t-exkurze.

Soubory ke stažení