Nabídka účasti v projektu Sportuj ve škole

27. srpen 2020
Tělesná výchova a výchova ke zdraví
Autor/ka článku: Svatava Ságnerová
Nabídka účasti v projektu Sportuj ve škole

Projekt MŠMT ČR s názvem Sportuj ve škole nabízí dětem i školám velmi výhodné podmínky. Tento pohybový program je určen pro 1. stupeň základních škol a navazuje na projekt Hodina pohybu navíc.

Ani jedno dítě nestojí a nenudí se. Všichni sportují, všichni se společně baví. Popsaný sen tělocvikáře či trenéra? Kdepak, takhle probíhá „Sportuj ve škole“ na 1000 školách! Před či po skončení výuky cvičitelé učí děti základům oblíbených sportů, jakými jsou basketbal, volejbal či fotbal. Využívají u toho vyzkoušené metody navržené odborníky ze sportovních organizací. Zároveň také rozhýbávají školáky pomocí nejrůznějších her, opičích drah a dalších zábavných sportovních aktivit.

Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají jednu až tři hodiny týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol a jsou v rámci pobytu ve školní družině zdarma. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři, trenéři, aprobované učitelky 1. stupně ZŠ či družinářky, kteří si užívají práci s dětmi. Za svou práci získávají hrubou mzdu ve výši 300 Kč za lekci.

Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem.

Do projektu se může zapojit každá škola, která se řádně přihlásí, to znamená vyplní a odešle přihlášku na stránkách projektu Sportuj ve škole. . V kalendářním roce 2020 bude podpořeno 1000 zaregistrovaných škol.

Základním podkladem pro náplň lekcí je ověřená Metodika MŠMT (odkaz vede na stránky projektu) z projektu Hodina pohybu navíc. Obsah lekcí upravují cvičitelé sami dle toho, co jejich malé „cvičence“ nejvíce baví. Zmíněný materiál jim pomáhá sestavit hodiny pro všeobecný pohybový rozvoj i vybrané sporty – fotbal, basketbal, házená, volejbal, ragby, bruslení a florbal.

Podrobné informace naleznete na stránkách projektu Sportuj ve škole. 

Kontaktní osoba pro Zlínský kraj: Svatava Ságnerová, svatka.sagnerova@seznam.cz, 605 702 141