Nabídka filmů 24. ročníku festivalu Jeden svět

16. únor 2022
Nabídka vzdělávacích programů pro školy
Autor/ka článku: Jana Cenková
Nabídka filmů 24. ročníku festivalu Jeden svět

Školní projekce se blíží a Jeden svět vám představuje dokumentární snímky, které pro vás a vaše žáky letos vybrali. Jako každý rok nabízí filmy z širokého spektra aktuální lidskoprávní tématiky pro žáky a studenty od 8 do 20 let.

Jeden svět dětem

Filmy pro mladší žáky základních škol jsou vybírány s ohledem na jejich věk. Letošní filmy se soustředí na témata z oblasti životního prostředí, života s postižením nebo příběhy dětí z doby lockdownu. Můžete vybírat ze dvou projekcí – pásem tří krátkých filmů, které jsou sestaveny dle věku diváků. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený moderátor/ka. Celková délka projekce včetně diskusí je cca 1,5 hodiny.

Zahraniční snímky jsou vždy opatřeny českým dabingem. Vyberte si z letošní nabídky filmů na webu JSNS.

Jeden svět pro studenty a studentky

Jeden svět pro studentky a studenty je určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Letošní filmy se budou zaměřovat na téma nedemokratických režimů ve světě. Zahraniční filmy jsou opatřeny českými titulky. Po každé projekci následuje moderovaná beseda s hostem, odborníkem na dané téma či přímo s tvůrcem. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků.

U každého filmu jsou uvedena průřezová témata, pro která lze daný snímek použít.

Vyberte si z letošní nabídky filmů na webu JSNS.

Termíny školních projekcí 2022 v regionech

Festivalové projekce pro základní a střední školy se uskuteční v našem kraji v termínu od 14. 3. do 13. 4. 2022 v Uherském Hradišti v Kině Hvězda. Pro více informací o projekcích kontaktujte regionální koordinátorku Vendulu Doubravskou, telefon: 721 808 856, e-mail: vendula.doubravska@gmail.com.